לבחור מערכת אזעקה לבית בצורה מושכלת

בוחרים אזעקה לבית כדי לגלות באמצעות מערכת אזעקה התרחשות או ניסיון פריצה לבית. אזעקה לבית מהווה פתרון מיגון לבית, אלא שהבחירה במערכות אזעקה לבית מחייבת הבנה כללית לגבי מערכת אזעקה (כלומר, מה היא כוללת) והבחנה בין סוגי מערכות האזעקה. מי שרוצה התקנת מערכות אזעקה לבית גם צריך לבחור מתקין אזעקות איכותי שיספק לו מידע וייעוץ על מנת שמערכת האזעקה תאפשר את הגילוי המוקדם של ניסיון הפריצה ולבית לא תהיינה אזעקות שווא. בפורטל סקיוריטיפ תוכלו למצוא מערכות אזעקה לבית מומלצות על ידי מתקיני אזעקות מנוסים מאוד בתחום של התקנת מערכות אזעקה לבית וזה יאפשר לכם בחירה מושכלת של מתקין אזעקות.

אזעקה לבית עם שילוב מצלמות אבטחה ושליטה באמצעות סמארטפון לצורך אימות אזעקה

אזעקה לבית הינה מערכת הכוללת מספר אלמנטים: רכזת, גלאים, קיבורדצופרים ונצנצים (פנסים מהבהבים). הרכזת היא ה"מוח" של המערכת שבו מתוכנתים הגלאים. היא נקראת גם "לוח בקרה". הרכזת נזונה ממתח חשמל ויש לה מצבר לגיבוי בעת הפסקת או ניתוק חשמל. הגלאים הם הרכיבים האלקטרוניים שפועלים בטכנולוגיות מתקדמות הן כדי לגלות גילוי אמין ומוקדם של ניסיון פריצה והן כדי למנוע מפורצים מתוחכמים אפשרות שיבוש פעולתם. יש מגוון רחב של גלאים: גלאי נפח, גלאי וילוןגלאי שבר זכוכית ועוד. סוגי הגלאים השונים ניתנים להתקנה חיצונית או להתקנה פנימית בהתאם לתכונותיהם על פי הגדרות היצרן. כאשר המערכת "דרוכה" אות הגילוי המועבר על ידם אל הרכזת גורם להפעלת האזעקה ומשלוח הודעות כפי שהוגדר ברכזת. לוח מקשים (קיבורד) הוא הלוח באמצעותו המשתמש "דורך" ומנטרל את מערכת האזעקה. צופרים מפעילים התרעה קולית, סירנה, שמיועדת להסב תשומת לב של מי שנמצא בבית ובסביבתו על התרחשות ניסיון פריצה לבית. נצנצים מפיצים אור מהבהב שמיועד אף הוא להסב תשומת לב ולזהות את הבית שבו מופעלת האזעקה. גם צופרים וגם נצנצים ניתנים להתקנה חיצונית או להתקנה פנימית בהתאם לתכונותיהם על פי הגדרות היצרן.

ההתפתחויות הטכנולוגיות ובראשן התקשורת הסלולרית מאפשרות להשתמש באפליקציה לשליטה באמצעות סמארטפון מכל מקום בעולם כדי לדרוך ולנטרל את האזעקה לבית. באמצעות הסמארטפון ניתן לראות את מצב הגלאים ולשלוט בהם. בנוסף, לאפשר כניסה לבית לאנשים מורשים בלי לתת להם את הקוד של מערכת האזעקה.

כמו כן, ההתפתחויות הטכנולוגיות מאפשרות לשלב מצלמות אבטחה במערכת האזעקה לבית, כך שבמקרה שמופעלת האזעקה המשתמש לא מקבל הודעה על האזעקה (הודעת SMS או צלצול בטלפון) אלא מקבל באופן אוטומטי סרטון שמראה בזמן אמת את האזור (אזור, משויך לגלאי ספציפי לאזור הגילוי) שבו יש אזעקה. יש לכך חשיבות גדולה בגלאים חיצוניים כאשר מתרחשת אזעקת שווא. אזעקת שווא יכולה להתרחש, לדוגמה, בעקבות מעוף ציפור או חתול שמטפס על אדן החלון. לכן, הסרטון מאפשר לזהות את הגורם להפעלת האזעקה ולהבין שזו למעשה אזעקת שווא. מאידך, כאשר האזעקה איננה אזעקת שווא, הסרטון מאפשר לזהות את התרחשות ניסיון הפריצה ובהתאם לכך ניתן להזעיק כוח משטרתי או חברת מוקד.

שילוב גלאי בטיחות ושליטה על מערכות חשמליות בבית

בנוסף, לאזעקה לבית ניתן לשלב גלאי בטיחות לגילוי הצפה של מים בבית. ניתן למקם את גלאי ההצפה באזור של מכונת הכביסה ובאזור המדיח. ניתן גם לשלב  גלאים שיכולים להתריע ולהציל חיים כמו גלאים לגילוי גז במטבח, גלאי עשן לגילוי עשן בחדרי השינה ובמטבח. באזעקה לבית ניתן גם לשלב אביזרים לבקרה על דלתות שנפתחות ועל שערי חנייה.

כמו כן, יש מערכות אזעקה שמאפשרות שליטה מלאה על מערכות חשמליות בבית באמצעות חיבור למערכת "בית חכם". לדוגמה בדריכה של האזעקה האורות בבית נכבים, התריסים החשמליים נסגרים, המזגנים נסגרים וכל זאת נעשה באופן אוטומטי. ניתן גם להדליק באמצעות מערכת האזעקה את האור בחנייה או במבואת הכניסה לחנייה של הבית.

תכנון נכון של מערכת האזעקה (חלוקה לאזורים ומיקום הגלאים) יאפשר מניעת פריצה ושליטה מלאה בכל המערכת תוך כך שמתקיימת שגרת חיים בבית גם כשמערכת האזעקה "דרוכה". 

מתקין אזעקות מסביר על מערכת אזעקה לבית – מערכת אזעקה חכמה לגילוי פריצה לבית

 

ההבדלים בין מערכות אזעקה קוויות לבית לבין מערכות אזעקה אלחוטיות לבית

אזעקה לבית פועלת על בסיס שתי טכנולוגיות עיקריות: מערכת אזעקה קווית ומערכת אזעקה אלחוטית. מערכות אזעקה קוויות הן מערכות אזעקה שבהן יש מרכז אחד (ה"מוח", שכאמור נקרא גם "רכזת" או "לוח בקרה") שאליו מחוברים באמצעות חוטים כל הגלאים (כגון: גלאים חיצוניים וגלאים פנימיים) ואביזרי הקצה (כגון: סירנות). לעומת זאת, במערכת אלחוטית גם יש מרכז אחד (ה"מוח" של המערכת) שמותקן בנקודה מסוימת בבית, וגם יש מגוון של גלאים ואביזרים שאין ביניהם קשר קווי ואיך קשר קווי ביניהם לבין ה"מוח" של המערכת, אלא יש קשר אלחוטי ביניהם.

מערכת אזעקה אלחוטית לבית – יתרונות וחסרונות

יתרונות מערכת אזעקה אלחוטית לבית:

מערכת אזעקה אלחוטית "פועלת" ללא חיבור של הגלאים והאביזרים בחוט אל ה"מוח" של המערכת ולכן אין צורך לבצע הכנות תשתית (חציבה בקירות והשחלת כבלים) לצורך התקנת והפעלת הגלאים.

מערכת אזעקה אלחוטית מאפשרת גמישות בהתקנה. ניתן לאחר ההתקנה (גם בעת ביצוע שיפוצים) להזיז גלאים ממקומם, להוסיף ללא הגבלה כמותית גלאים ולהוריד גלאים מבלי לגרום לנזק אדריכלי או אסתטי לבית. 

חסרונות מערכת אזעקה אלחוטית לבית:

מערכת אזעקה אלחוטית "פועלת" עם  גלאים שנזונים מסוללה. לכן, צריך אחת לתקופה (שנתיים/שלוש/ארבע), בהתאם לסוג הגלאי, להחליף סוללה בגלאי.

בנוסף גלאים אלחוטיים למערכת אזעקה אלחוטית יקרים יותר מגלאים קוויים.

כמו כן, מגוון האביזרים האלחוטיים מצומצם. יש הרבה פחות סוגים של גלאים, בעיקר חיצוניים, ויש חשיבות להתאמה בין הגלאים לבין ה"מוח" של המערכת. מערכת אלחוטית יודעת "לדבר" רק עם גלאים אלחוטיים של אותו יצרן, היצרן שיצר את הגלאים ואת רכזת הבקרה.

מערכת אזעקה קווית לבית – יתרונות וחסרונות

יתרונות מערכת אזעקה קווית לבית:

מערכת אזעקה קווית "פועלת" עם מגוון גדול מאוד של סוגי גלאים ואביזרים שמתאימים לתנאיי חוץ ופנים. ניתן להוסיף עוד אביזרי קצה, אביזרי שליטה כמו "בית חכם", או בקרה על טמפרטורה, נזילות (מים), עשן וכדומה.

 חסרונות מערכת אזעקה קווית לבית:

מערכת אזעקה קווית "מחייבת" להכין תשתית מסודרת לכל גלאי. השינויים של מיקום הגלאים הם הרבה יותר מורכבים מאשר במערכת אזעקה אלחוטית. כשמתכננים שיפוץ או שינוי של הבית הזזה של גלאים קוויים תגרום לכלוך ותייקר קצת את הפרויקט.

מערכת אזעקה היברידית לבית

קיימת מערכת אזעקה היברידית. זאת מערכת שיודעת "לעבוד" גם עם גלאים קוויים וגם עם גלאים אלחוטיים. כמובן שהיתרונות והחסרונות של כל סוג מערכת, כלומר מערכת אזעקה קווית ומערכת אזעקה אלחוטית רלוונטיים במערכת האזעקה ההיברידית.

 

מתקין אזעקות מסביר על ההבדלים בין מערכות אזעקה קוויות לבית למערכות אזעקה אלחוטיות לבית

מערכות אזעקה קוויות לבית מומלצות

מערכות אזעקה קוויות לבית מומלצות על ידי מתקינים מנוסים ואיכותיים הן מערכות אזעקה של ריסקופימא ושל פרדוקס. ריסקו הינה חברה ישראלית שמייצרת פתרונות אבטחה מקצועיים מבוססי ענן ו- SaaS. ריסקו מייצאת את מוצריה ברחבי העולם. פימא הינה חברה ישראלית המייצאת את מוצריה למעל מ- 50 מדינות ברחבי העולם. פרדוקס הינה חברה קנדית שמוצריה זוכים למוניטין גבוה ברחבי העולם ובקרב מתקינים רבים בישראל שעברו את ההסמכה של היבואן (פולר מערכות אלקטרוניות בע"מ) להתקנתן. לדוגמא, מובאות כאן מספר מערכות אזעקה קוויות לבית מומלצות בפורטל סקיורטיפ.

אזעקה קווית לבית - ריסקו ™ProSYS

™ProSYS מערכת אזעקה בתקן Grade 3. מיועדת למגזר העסקי ולבתי מגורים יוקרתיים. מערכת היברידית התומכת בהתקנות קוויות, אלחוטיות ומבוססות טכנולוגיית ריסקו BUS.

 ProSYS מערכת אזעקה של ריסקו מיועדת למגזר העסקי ולבתי מגורים יוקרתיים

 

אזעקה קווית לבית – פימא קפטן 6

 אזעקה קווית לבית מערכת אזעקה פימא קפטן 6 מערכת אזעקה שתומכת באזעקה קווית ואזעקה אלחוטית עד 6 אזורים.

אזעקה קווית לבית – פרדוקס SP-700

אזעקה קווית לבית מערכת אזעקה פרדוקס SP-700 מערכת אזעקה שתומכת באזעקה קווית עד 32 אזורים, אפשרות לשני מדורים. שני מצבי SLEEP ו- STAY עבור כל מדור.

 אזעקה קווית לבית מערכת אזעקה פרדוקס SP-700 מערכת אזעקה שתומכת באזעקה קווית עד 32 אזורים, אפשרות לשני מדורים. שני מצבי SLEEP ו- STAY עבור כל מדור.

 

מערכות אזעקה אלחוטיות לבית מומלצות 

מערכות אזעקה אלחוטיות לבית מומלצות על ידי מתקינים מנוסים ואיכותיים הן מערכות אזעקה של ריסקו, פימא, פרדוקס ושל ויסוניק. ריסקו הינה חברה ישראלית שמייצרת פתרונות אבטחה מקצועיים מבוססי ענן ו- SaaS. כאמור, פימא הינה חברה ישראלית, פרדוקס הינה חברה קנדית שמוצריה מיובאים על ידי פולר מערכות אלקטרוניות בע"מ. ויסוניק מקבוצת Tyco אף היא מתמחה בייצור מערכות אזעקה אלחוטיות. לדוגמא, מובאות כאן מספר מערכות אזעקה אלחוטיות לבית מומלצות בפורטל סקיורטיפ.

אזעקה אלחוטית לבית – ריסקו CommPact

אזעקה אלחוטית לבית מערכת אזעקה ריסקו   CommPact אזעקה אלחוטית הכוללת אימות אזעקה באמצעות וידאו בזמן אמת וצפייה בוידאו על פי דרישה דרך מצלמות IP, עם Wi-Fi ו- 3G.

אזעקה אלחוטית לבית מערכת אזעקה ריסקו   CommPact אזעקה אלחוטית הכוללת אימות אזעקה באמצעות וידאו בזמן אמת וצפייה בוידאו על פי דרישה דרך מצלמות IP, עם Wi-Fi ו- 3G.

 אזעקה אלחוטית לבית – פימא הנטר פרו Pima 832

אזעקה אלחוטית לבית מערכת אזעקה פימא הנטר פרו Pima 832 מערכת אזעקה שתומכת באזעקה קווית ואזעקה אלחוטית עד 32 אזורים + 2 אזורי טמפר, עד 8 תתי מערכות ו – 16 מדורים.

אזעקה אלחוטית לבית מערכת אזעקה פימא הנטר פרו Pima 832 מערכת אזעקה שתומכת באזעקה קווית ואזעקה אלחוטית עד 32 אזורים + 2 אזורי טמפר, עד 8 תתי מערכות ו – 16 מדורים.

 

אזעקה אלחוטית לבית – פרדוקס MG-5000

אזעקה אלחוטית לבית מערכת אזעקה פרדוקס MG-5000 מערכת אזעקה שתומכת באזעקה אלחוטית עד 32 אזורים, אפשרות לשני מדורים. שני מצבי SLEEP ו- STAY עבור כל מדור.

אזעקה אלחוטית לבית מערכת אזעקה פרדוקס MG-5000 מערכת אזעקה שתומכת באזעקה אלחוטית עד 32 אזורים, אפשרות לשני מדורים. שני מצבי SLEEP ו- STAY עבור כל מדור.

 מערכות אזעקה היברידיות לבית מומלצות 

מערכות אזעקה היברידיות לבית מומלצות על ידי מתקינים מנוסים ואיכותיים הן מערכות אזעקה של ריסקו ושל פימא. כאמור, ריסקו וגם פימא הן חברות ישראליות שמייצאות את מוצריהן ברחבי העולם. לדוגמא, מובאות כאן מספר מערכות אזעקה היברידיות לבית מומלצות בפורטל סקיורטיפ.

מערכת אזעקה היברידית לבית – ריסקו LightSYS™ 2

אזעקה היברידית לבית מערכת אזעקה ריסקו   LightSYS™ 2 מערכת אזעקה המאפשרת אימות אזעקה באמצעות וידיאו בזמן אמת. מערכת האזעקה  LightSYS™ 2 תומכת באזעקה קווית ואזעקה אלחוטית ומבוססת טכנולוגיית ריסקו BUS.

אזעקה היברידית לבית מערכת אזעקה ריסקו   LightSYS™ 2 מערכת אזעקה המאפשרת אימות אזעקה באמצעות וידיאו בזמן אמת. מערכת האזעקה  LightSYS™ 2 תומכת באזעקה קווית ואזעקה אלחוטית ומבוססת טכנולוגיית ריסקו BUS.

מערכת אזעקה היברידית לבית, פימא, סדרת הנטר-פרו

אזעקה היברידית לבית מערכת אזעקה פימא הנטר פרו Pima 8144 מערכת אזעקה שתומכת באזעקה קווית ואזעקה אלחוטית עד 144 אזורים (112 קוויים, 32 אלחוטיים).

 אזעקה היברידית לבית מערכת אזעקה פימא הנטר פרו Pima 8144 מערכת אזעקה שתומכת באזעקה קווית ואזעקה אלחוטית עד 144 אזורים (112 קוויים, 32 אלחוטיים).

 מערכת אזעקה היברידית לבית, פימא, סדרת קפטן

 אזעקה לבית מערכת אזעקה פימא קפטן 8 מערכת אזעקה שתומכת באזעקה קווית ואזעקה אלחוטית עד 16 אזורים, עד 4 תתי מערכות.

 אזעקה לבית מערכת אזעקה פימא קפטן 8 מערכת אזעקה שתומכת באזעקה קווית ואזעקה אלחוטית עד 16 אזורים, עד 4 תתי מערכות.

חשוב לבחור מתקין אזעקה איכותי 

לסיכום, אי אפשר לומר בצורה חד משמעית שיש עדיפות לאחת המערכות: אזעקה קווית לבית או אזעקה אלחוטית לבית וזה תלוי מאוד באופי האתר או המקום שאותו רוצים למגן. לכל מערכת, אזעקה קווית לבית או אזעקה אלחוטית לבית, יש יתרונות וחסרונות, וכל החוכמה היא למצוא את המערכת המתאימה לצרכים שלכם בהתאם לאופי האתר שאתם רוצים למגן. לכן, חשוב מאוד כשרוצים להתקין אזעקה לבית, לחפש מתקין אזעקות שיודע להמליץ על היתרונות והחסרונות של כל מערכת בהתאם לאופי ההתקנה הספציפי שלכם, ויתן שירות ואחריות לאורך זמן. כי מתקין אזעקה איכותי הוא שמשפיע על איכות מערכת האזעקה לבית, כלומר על המיגון לבית.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

מדור פרסום מתוך אינדקס מתקינים וספקי שירות באתר securiTip

        מתקיני מערכות אזעקה שעומדים בקריטריוני הסף של אתר securiTip

 

מתקין מערכות אזעקה חכמות

מתקין מערכות אזעקה משולבות במצלמות אבטחה וטלוויזיה במעגל סגור

מתקין מערכות אזעקה חכמות כולל ייעוץ ותכנון

בחר מתקין מערכות אזעקה לפי אזורים בארץ

 

מדור פרסום מתוך קטלוג המוצרים באתר securiTip

קטלוג מערכות אזעקה אלחוטיות וקוויות

מערכות אזעקה חכמות

גלאים פנימיים וחיצוניים למערכות אזעקה חכמות

רכזות של מערכות אזעקה חכמות

לוחות מקשים של מערכת אזעקה חכמה

סירנות של מערכת אזעקה לגילוי פריצה