הקלטת וידיאו במצלמות אבטחה וחיסכון בנפח ההקלטה

מה המשמעות של שימוש במצלמות אבטחה או בטלוויזיה במעגל סגור? המשמעות היא שמתבצעת הקלטת וידיאו המועבר על ידי מצלמות האבטחה אל מכשירי הקלטת הוידיאו. הוידיאו המצולם במצלמות האבטחה מוקלט על גבי דיסקים במכשירי DVR לסוגיהם השונים. מצלמות האבטחה מקליטות בערוצים שונים כאשר כל ערוץ מחובר למצלמה אחת, כך שאם יש 4 מצלמות יהיו 4 הקלטות שונות במכשיר ה-DVR. רוב מצלמות האבטחה מקליטות את המידע המצולם באמצעות חיישני תנועה (Video Motion Detection: VMD) המפעילים את ההקלטה במכשיר ה-DVR וזאת על מנת לחסוך בנפח הקלטה ולהקליט את הדברים החשובים באמת שלרוב זה תנועה של אנשים בסמוך או בתוך העסק או הבית.

הקלטת וידיאו המועבר ממצלמת אבטחה לעסק

הקלטת וידיאו של גניבה מבית עסק

איך להוכיח התרחשות פריצה אם הוידיאו כבר נמחק? 

רוב מצלמות האבטחה עובדות על בסיס של שבוע/שבועיים הקלטה ולאחר תקופה זו הקבצים הישנים ביותר נדרסים על ידי הקלטות חדשות במכשיר ה-DVR. לא פעם כשמתרחשת פריצה לעסק או לבית, משאירים את ה-DVR פועל ונזכרים אחרי כמה ימים אם לא אחרי כמה שבועות שצריך את ההקלטות של ה-DVR עבור חברת הביטוח או המשטרה כדי להוכיח שאכן הייתה פריצה לעסק או לבית. הבעיה היא שבמקרים רבים ההקלטות כבר נמחקו על ידי חומר חדש שהוקלט במכשיר ולכן אין יותר גישה לאותם קטעי וידיאו שמחפשים.

חפשו את קצוות הוידיאו שנותרו אחרי המחיקה

רוב בעלי מצלמות האבטחה לא יודעים שגם לאחר המחיקה של הקלטות הוידיאו נשארים לפעמים קצוות של ההקלטות הקודמות ואותם ניתן לשחזר. על מנת להבין את העניין אבהיר זאת בדוגמה שלהלן: מצלמות האבטחה מזהות תנועה ומקליטות 10 דקות של סרט במכשיר ה-DVR. לאחר תקופה של שבועיים אותו הסרטון באורך של 10 הדקות נדרס על ידי סרטון חדש בן 5 דקות. מה שקורה עכשיו הוא שהסרטון של ה-10 דקות נמחק אך 5 הדקות שלא נדרסו הן עדיין קיימות בתוך הדיסק. כשמבצעים שחזור של הקבצים האלה ניתן לצפות ב-5 הדקות שלא נדרסו. בהרבה מקרים ניתן למצוא מקטעים של דקות או שניות של סרטונים שנדרסו על ידי הקלטות חדשות יותר. מקטעים קצרים אלה יכולים לפעמים לעזור למצוא את ההוכחה הנדרשת לצורך הוכחת הפריצה וזיהוי הפורצים ככל שניתן לזהות אותם על פי איכות מצלמת האבטחה.

חשיבות השמירה על המידע שקיים בדיסק הקשיח

ואם אתם שואלים כמה כבר סרטונים כאלה יכולים להימצא ב-DVR? אז מהניסיון שלי מאות ואלפי סרטונים בדיסק אחד. לכן זכרו כלל חשוב אחד, אם פרצו לכם חס וחלילה לעסק או לבית, דאגו להוציא מיידית את הדיסק הקשיח על ידי איש המקצוע שהתקין לכם את מכשיר ה-DVR או כל בעל מקצוע אחר העוסק במצלמות אבטחה והכניסו דיסק חדש למכשיר ה-DVR שלכם על מנת שזה ימשיך לצלם ולתעד. את הדיסק שהוצאתם שמרו למקרה שתצטרכו להביא ראיות לחברת הביטוח לפני שהדברים החשובים יימחקו מהדיסק.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

מדור פרסום מתוך אינדקס מתקינים וספקי שירות באתר securiTip

        מתקיני מערכות אזעקה שעומדים בקריטריוני הסף של אתר securiTip

 

אספקת שירותים בתחומי סייבר סקיוריטי

שחזור מידע

אבטחת מידע

מניעת וגילוי פריצה למחשבים

חקירות סייבר וראיות דיגיטליות

חקירות סלולר וסמארטפונים

חוות דעת מומחה מחשבים ואינטרנט