איך למנוע פריצה לבית וגניבה ממנו כשעוברים דירה

ניתן למנוע פריצה לבית וגניבה מהבית אם נוקטים בפעולות מניעה נכונות. הן צריכות להתבצע לפני המעבר, ביום המעבר ובמועד הכניסה לדירה או לבית החדש. אם כך, איך עושים את זה:

 

הכנות לפני המעבר

וודאו שבבית/דירה חדשה לא הייתה גישה למפתח המנעול לאנשים זרים (עובדים). אם היה – שיקלו החלפת המנעול עוד לפני המעבר לביתכם החדש. את אמצעי המיגון בבית/דירה התקינו באמצעות מתקינים ואנשי מקצוע מיומנים בעלי תעודת יושר מטעם משטרת ישראל. לפני המעבר בידקו את תקינות אמצעי המיגון ואת תפקודם באופן מיטבי.

אם רכשתם מנוי לקבלת שירותי חברת מוקד (כגון מוקד סיור, מוקד וידאו אנליטיקה, מוקד צופה רואה) וודאו בפועל שמיקום ביתכם ידוע ומוכר לסיירים ולמוקדנים של החברה.

מכיוון שבמקרים רבים פורצים נוהגים להתמקד באזור מסוים בפעילותם לימדו משכניכם על מאפייני הפריצות שהתרחשו לאחרונה (מתי פרצו? איך פרצו? איזה אמצעי מיגון היו בבית/דירה שנפרצו? מה גנבו?). בהתאם למידע הזה אמצו לכם הרגלי התנהגות שימנעו מפורצים לפרוץ לביתכם.

סיכון נוסף שקיים בעת המעבר הוא שמשאית ההובלה עם כל רכושכם תיגנב. לכן, כדאי לוודא שלחברת ההובלה יש פוליסת "רכוש במעבר" בתוקף. שימו לב לא מדובר בביטוח משאית אלא בביטוח התכולה. רצוי שגובה הפוליסה יהיה יותר מ- 100,000 ₪ ושהביטוח ניתן על ידי חברת ביטוח מוכרת וידועה.

הפעולות שכדאי לבצע ביום המעבר

הקפידו לשמור על חפציכם האישיים (מפתחות, ארנק, מכשיר סלולרי וכדומה) קרוב אליכם ואצלכם לאורך כל היום. ברכב שלכם קחו איתכם תכשיטים וחפצי ערך וכמובן אל תשאירו אותם גלויים לעין ברכב וללא השגחה רציפה שלכם עד להכנסתם אל תוך הבית/דירה. אל תפקידו בידי המובילים את המפתחות לביתכם החדש ולו גם למשך זמן קצר ביותר. זאת מכיוון שניתן את מרבית המפתחות לדלתות ביטחון לשכפל על בסיס מבט קצר בהם.

עירכו רישום מדויק של התכולה (ארגזים/אריזות) לפני העמסתה ברכב ההובלה. הקפידו להיות נוכחים בפריקת רכב ההובלה (אפשר להסתייע בבני משפחה או חברים שימתינו להובלה לפני הגעתכם לביתכם החדש). עם סיום ריקון המשאית על ידי המובילים בידקו שלא נשאר ברכב ההובלה משהו ששייך לכם.

הפעולות שכדאי לבצע עם הכניסה לביתכם החדש

עם כניסתכם לביתכם החדש אל תשאירו סימנים מעידים על מעבר של דיירים חדשים (סימנים אלה מהווים מעין עדות על דיירים מבולבלים שעדיין לא התאוששו מהלם המעבר). דוגמה לסימנים מעידים: אריזות ריקות שמושלכות מחוץ ובסמוך לבית. האריזות הריקות מהוות את אחד הסימנים הבולטים לדיירים חדשים וב"הלם".

אל תשאירו מחוץ לבית את האריזות של מוצרי חשמל חדשים שקניתם. האריזות מפרטות במדויק איזו תכולה כדאי לגנוב מתוך הבית שלכם.

לקראת השינה (החל מהלילה הראשון שלכם בביתכם החדש) הקפידו לתפעל את אמצעי המיגון, לוודא נעילה של דלת הכניסה, החלונות ויתר פתחי הבית. וודאו שכל התכשיטים והחפצים יקרי הערך נמצאים במקום המיועד להם, ושהם לא נגישים בקלות לפורצים. שימרו על מפתחות הרכב בצמוד אליכם / במקום נסתר. פורצים נוהגים לנצל את הבלבול של הדיירים החדשים ולגנוב גם את כלי רכבם באמצעות המפתחות המצויים בתוך הבית (המשטרה מכנה סוג גניבה כזה: "דאבל").

אם העברתם את תכולת הדירה לביתכם החדש ועדיין לא עברתם לגור בו בפועל - כדאי לתאם חבר או חברה שיהיה בבית וינהל בו שגרת חיים רגילה עד הגעתכם לבית. בכל מקרה, אל תשתפו אנשים זרים (כמו מובילים, בעלי מקצוע) במידע על כך שתיכנסו לביתכם במועד אחר.

סיכום

במעבר לבית חדש קיימים סיכונים של התרחשות גניבה ופריצה. התנהגות נכונה בכל שלב (לפני המעבר, ביום המעבר ובעת הכניסה לבית החדש) יכולה להפחית את הסיכון. מיד עם המעבר אל הבית החדש חשוב לנהוג באופן מושכל בתוך הבית (כגון הפעלת אמצעי המיגון) ומחוץ לבית (כגון להימנע מלזרוק אריזות ריקות בסמוך לבית). 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

מדור פרסום מתוך אינדקס מתקינים וספקי שירות באתר securiTip

        מתקיני מערכות אזעקה שעומדים בקריטריוני הסף של אתר securiTip

 

מתקין מצלמות אבטחה וטלוויזיה במעגל סגור

חברות מוקד וסיור

אבטחה ושמירה

מתקין מערכות אזעקה חכמות

מיגון ואבטחה אלקטרוניים

טכנאי אינטרקום

מתקין בקרת כניסה

מתקין כספות ומנעולים

סוכני ביטוח

 

מדור פרסום מתוך קטלוג המוצרים באתר securiTip

קטלוג מערכות אזעקה אלחוטיות וקוויות

מערכות אזעקה חכמות

מצלמות אבטחה וטלוויזיה במעגל סגור CCTV

כספות

מיגון פיזי

בית חכם

איתור לווייני של רכוש יקר ערך

דלתות, כספות ומנעולים