לבחור מתקין מערכות אזעקה לבית תוך מיצוי המידע הזמין ברשת האינטרנט

כשאתה מחליט לבחור שאת התקנת מערכת אזעקה לבית יבצע מתקין מסוים אתה אמור לקבל את ההחלטה לאחר הקדשת מחשבה רבה לכך. זאת מכיוון שההחלטה לבחור במתקין מערכת אזעקה לבית משפיעה על איכות חייך וחיי בני משפחתך. כדי שתוכל "לישון בשקט" ולהיות בטוח שבני ביתך ורכושך אינם חשופים לסכנה של פריצה או גניבה מהבית על אף שהתקנת מערכת אזעקה לבית אנחנו טוענים:

איך לבחור מתקין מערכות אזעקה לבית זו שאלה נכונה והכרחית

לבחור מתקין מערכות אזעקה לבית אפשר באמצעות התייחסות למספר פרמטרים: מקצועיות המתקין, איכות ההתקנה והמוצרים, ניסיון קודם, הוותק בתחום של המתקין, הסמכה שהמתקין עבר אצל היבואן או היצרן, רמת השירות של המתקין, איכות הנוכחות הדיגיטלית של המתקין, שיתופי פעולה של המתקין עם בעלי מקצוע בתחומי הבנייה, המחיר המוצע על ידי המתקין וביצוע השוואת מתקינים של מערכות אזעקה לבית.

המידע לגבי הפרמטרים האלה זמין ברשת האינטרנט. את מרבית המידע לגבי הפרמטרים לקביעת איכות המתקינים תוכל למצוא באתר סקיוריטיפ שמתמחה בריכוז מידע אודות מתקינים איכותיים. המידע לגבי המחירים איננו זמין באתר מכיוון שמתקין מקצועי יכול לקבוע את המחיר אך ורק לאחר ביקור שלו בבית או בדירה שצריך למגן.

מקצועיות המתקין

מקצועיות המתקין היא זו שתקבע במרבית המקרים אם תהיינה אזעקות שווא או שלא תהיינה. היות ומרבית הגלאים המוצעים להתקנה הינם גלאים איכותיים מאוד, התרחשות אזעקת שווא איננה בעיה טכנית אלא בעיה בהתקנה. דוגמא להפעלת אזעקת שווא היא תזוזת צמחייה מול הגלאי בעקבות משבי רוח. תזוזת הצמחייה נקלטת על ידי הגלאי שמפעיל את מערכת האזעקה. אזעקות שווא גורמות בסופו של דבר לבעלי הבית שלא להסתמך על מערכת האזעקה עד כדי החלטה מודעת שלא להפעיל ("לדרוך") אותה. ומכאן האפשרות להתרחשות פריצה הולכת ונהיית סבירה יותר. כמו כן, התקנה לא מקצועית גורמת לכך שבני הבית לא יכולים לקיים את שגרת הבית גם כאשר מערכת האזעקה דרוכה (כלומר מוכנה לפעולה) למשל כאשר הם הולכים לישון או אל השירותים. סיטואציה כזו גורמת להם להחליט באופן מודע שלא להפעיל ("לדרוך") את מערכת האזעקה. בעיה חמורה נוספת שיכולה להתרחש בעקבות התקנה לא נכונה של מערכת האזעקה היא שהפורץ יצליח להתחמק מהגלאים באמצעות שיטות שמטעמים מובנים אנחנו לא מעוניינים לפרט אותן כאן. בנוסף, הפורץ יצליח בקלות רבה לאתר את הרכזת ולנתק אותה מיד עם ביצוע הפריצה. לכן, מתקין איכותי של מערכות אזעקה יודע היכן להתקין באופן נסתר ולא צפוי מראש את הרכזת של מערכת האזעקה.

איכות ההתקנה והמוצרים 

בנוסף להתקנה מקצועית כפי שפורט לעיל, ההתקנה צריכה להיות איכותית. היא מתחילה בבחירת המרכיבים שיהיו במערכת האזעקה. מערכת אזעקה איננה מוצר מדף אלא היא כוללת מרכיבים שונים ונפרדים: רכזת שנקראת גם לוח הבקרה ובה נמצא "המוח" של המערכת, לוח מקשים שבאמצעותו מתבצעת הדריכה והנטרול של המערכת כולל של אזורים שונים בבית, הגלאים בהם מותקנים החיישנים הפועלים בטכנולוגיות מגוונות ומתקדמות, ספק הכוח וסוללת הגיבוימרחיבי טווח נקראים גם מרחיקי טווח שמיועדים למערכות אזעקה אלחוטיות, והכבלים כאשר המערכת הינה מערכת אזעקה קווית. כיום מערכות האזעקה פועלות באמצעות טכנולוגיות מתקדמות והן למעשה מערכות אזעקה חכמות. הן יכולות לקבל מידע מגלאים, ממצלמות אבטחה, לעבד אותו במהירות ולבצע פעולות רבות ובמהירות, כגון הכוונת מצלמה לאזור הגילוי, משלוח הודעות וידאו וטקסט ב"זמן אמת", הפעלת סירנה, הפעלת תאורה, סגירת/פתיחת חלונות ותריסים.

מתקין מערכות אזעקה איכותי מקפיד להציע הצעת מחיר להתקנת מערכת האזעקה רק לאחר שהוא ערך ביקור בבית אותו צריך למגן, וכמובן לאחר שלמד את מאפייניו ומאפייני שגרת בני הבית. מסמך הצעת המחיר יכול להעיד על איכות המתקין. אפשר לראות, או שאי אפשר לראות, בהצעת המחיר את המותגים איתם הוא עובד (מותגים מובילים בתחום הינם מערכות אזעקה וגלאים של "מקסימום סקיוריטי", "ריסקו", "פימא", "פולר", "ויסוניק", "עורב") ואם לא ניתן לראות זה צריך לעורר חשד והסתייגות גדולה שלך. אפשר לראות את שמות המוצרים עצמם וללמוד עליהם בעצמך באופן בסיסי ביותר (באתר securiTip מובא עבורך מידע רב, מפורט ומהימן עבור כל מוצר המפורסם בו) וגם לבקש הסבר מהמתקין על המוצרים. מובטח לך שאם יש לך חוש ביקורת תוכל להבחין תוך כדי ההסבר במתקין מקצועי או חובבן גם אם אתה לא בקיא ברזי הטכנולוגיה של המערכת והמוצרים.

הצעת מחיר להתקנת מערכת אזעקה איננה מסתכמת במאות ₪ אלא מדובר באלפי ₪. היות וכך, צפוי שמסמך הצעת המחיר יהיה מסמך ראוי מבחינת רצינותו והזמן שהוקדש להכנתו על ידי המתקין על מנת לבקש ממך להשקיע סכום כספי גבוה להתקנת מערכת האזעקה.

עוד בשלב הצעת המחיר מומלץ שתדרוש ותוודא שהמתקין מתחייב לכך שכל חיבורי החוטים יהיו תקינים, שלא יהיו חיבורים רופפים, שבידוד הכבלים יהיה תקין ושאיכות הכבלים תהיה גבוהה.

אין ספק שאתה לא רוצה לקבל התקנת מערכת אזעקה שנראית כך:

             התקנה חובבנית של רכזת אזעקה

 

 התקנה חובבנית של רכזת אזעקה

 

 אתה רוצה שהמתקין יתחייב להתקנה איכותית של מערכת האזעקה שנראית כך:

               התקנה מקצועית של רכזת אזעקה

 

 התקנה מקצועית של רכזת אזעקה

 

בנוסף, תדרוש ותוודא שהמתקין מתחייב להתקנה אסתטית וגימור ברמה גבוהה. סכם איתו מראש לגבי כל מרכיב היכן ואיך ימוקם כגון הוא יהיה שקוע בקיר, שקוע באדן החלון, מותקן על הקיר. לידיעתך, כיום ניתן לקבל מחברת "מקסימום סקיוריטי" גלאים בצבעים המותאמים ספציפית לצבע הקיר.

לבסוף, תוודא שהמתקין מתחייב לבצע בדיקת תקינות ותפעול מלאה של מערכת האזעקה כולל כל גלאי. מומלץ שתצטרף למתקין כאשר הוא מבצע את הבדיקה על מנת שגם אתה תודא את תקינותה והיכן שיש תקלה תוכל לדרוש את תיקונה.

ניסיון קודם, הוותק בתחום והסמכת יבואן או יצרן

מתקין מערכות אזעקה איכותי צבר לעצמו עם השנים ניסיון רב בהתקנות מגוונות של מערכות אזעקה ומערכות מתח נמוך נוספות. לכן, מומלץ לבקש מהמתקין שיציג ויתאר את הפרויקטים הקודמים של ההתקנות שנעשו על ידו. היות ויש מתקינים שמפעילים קבלני משנה, מומלץ שתבקש הבהרה ברורה מה בוצע על ידי המתקין עצמו ומה בוצע על ידי קבלן משנה. אם גם בהתקנה שלך יהיה מעורב קבלן משנה תוודא שקיבלת תמונה מספקת אודותיו על ידי המתקין. סביר להניח שאתה לא רוצה להיות מופתע שסיכמת עם X על ביצוע ההתקנה ובפועל מגיע ,Y שאין לך כל מושג מי הוא ומה יכולותיו, כדי לבצע את ההתקנה של מערכת האזעקה בבית שלך. באתר securiTip אנחנו מאפשרים למתקין מערכות האזעקה להציג את הפרויקטים וההתקנות שבוצעו על ידו. התצוגה נוחה ופשוטה באמצעות תמונות וטקסט קצר ותמציתי. אתה מוזמן להתרשם מאיכות ומגוון הפרויקטים של המתקינים כדי להקל עליך לבחור במתקין של מערכות אזעקה לבית ולעסק שלך.

אנחנו דוגלים בכך שהוותק הינו פרמטר קריטי כדי לזהות איכות. כל המפרסמים באתר בתחומי ביטחון, בטיחות וביטוח חייבים להיות בעלי ותק מינימלי של 5 שנים. לכן, תוכל למצוא באתר גם מתקינים של מערכות אזעקה עם ותק של למעלה מ- 20 שנים. אמנם הוותק הוא לא ערובה לאיכות, אבל הוא מהווה עבורך אינדיקציה איכותית באשר לבחירה שלך במתקין.

היות שהמצב לפיו יש "חאפרים", שעוסקים בהתקנות של מערכות מתח נמוך ובכלל זה מערכות אזעקה לבית, איננו רצוי ומקובל על היבואנים והיצרנים גם הם מנסים להדיר את רגלי ה"חאפרים" מהתחום של התקנת מערכות אזעקה לבית ולעסק. היבואנים והיצרנים אינם מעוניינים בביצוע התקנה שאיננה מקצועית מכיוון שהלקוח שבביתו בוצעה התקנה חובבנית נוטה להאשים את המערכת והמוצרים שלה, אבל לא את הבחירה שלו לעשות שימוש ב"חאפר" שבמרבית המקרים הציע הצעת מחיר זולה יותר. כך נפגע, שלא בצדק, המוניטין של היבואן או היצרן. לכן, היבואנים מבצעים מעת לעת למתקינים של מערכות אזעקה לבית ולעסק הדרכות והסמכות על המוצרים שלהם. אל תהסס לשאול את המתקין שמציע לך הצעת מחיר להתקנת מערכת האזעקה האם הוא עבר הדרכה והסמכה אצל היבואן או היצרן הרלוונטי למוצרים אותם הוא מציע לך בהצעת המחיר. תתעניין מתי הוא עבר אותה, ואם הוא לא עבר תתעניין מדוע הוא לא עבר אותה. המידע שתקבל יסייע לך לבחור מתקין מערכות אזעקה לבית שלך מבלי שהבחירה תהיה סוג של הימור ("יצליח" או "לא יצליח").

רמת שירות

בהצעת המחיר תוודא שמפורטת רמת השירות אליה מתחייב מתקין מערכות האזעקה. לדוגמה, מתן מענה ותמיכה טלפונית חינם בחצי השנה הראשונה לאחר סיום ההתקנה. בדוק עם המתקין איזו רמת תחזוקה נדרשת ממך או ממנו באופן שוטף. לדוגמה, ניקוי עינית הגלאי כל 4 חודשים. אם נדרשת תחזוקה באמצעות המתקין בדוק מה עלותה לך אם יש כזו. תוודא לקבל התחייבות לאחריות של היבואן או היצרן למשך 12 חודשים לפחות. ככל שמשך האחריות גדול יותר ניתנת לך אינדיקציה על איכות גבוהה של המערכת והמוצרים המותקנים על ידי המתקין. מומלץ לבדוק עם המתקין את מתכונת תיקון התקלות ועלותה. לדוגמה, האם הוא מגיע לבית שלך כדי לקחת את הפריט התקול או שאתה צריך להביא אותו אליו. מתקין איכותי של מערכות אזעקה יציע לך אפשרות של החלפה והתקנה במקום, כלומר בבית שלך, של הפריט התקול. בנוסף, מרבית מערכות האזעקה החכמות שיש כיום מאפשרות תמיכה מרחוק. לכן, כאשר מתקין מערכות האזעקה מציע לך תמיכה מרחוק יש לך עוד אינדיקציה על איכות המוצרים שלו ועל יכולתו המקצועית הגבוהה לתפעל מוצרים מתוחכמים.

איכות הנוכחות הדיגיטלית

כיום מצופה שתהיה לכל עסק שמכבד את עצמו ואת לקוחותיו נוכחות דיגיטלית איכותית. זה נכון גם לגבי מתקין מערכות אזעקה שטוען שאין לו צורך בהגדלת מעגל הלקוחות שלו יותר ממה שמספקת לו מערכת השיווק "מפה לאוזן". בעידן הטכנולוגי לא סביר שבעל מקצוע שעוסק בהתקנת מערכות ומוצרים מתקדמים ביותר יסתתר מאחורי מסך של "אני לא צריך עוד לקוחות". מי שרוצה להיות בקידמת החזית הטכנולוגית צריך גם לחשוף עצמו ולהציג את יכולותיו בפני קהל לקוחותיו הפוטנציאליים. כיום עושים את זה באמצעות נוכחות דיגיטלית. הנוכחות הדיגיטלית יכולה להיות באתר של המתקין, בדף פרופיל עסק שלו אם הוא מפרסם באתר כמו אתר securiTip, בדף פרופיל העסק בפייסבוק אם יש לו כזה, בדף הפרופיל האישי של המתקין בפייסבוק, בסרטונים מקצועיים של המתקין ביוטיוב, ובאינסטגרם. ככל שהנוכחות הדיגיטלית של המתקין איכותית יותר אתה מקבל אינדיקציה על איכותו המקצועית. סביר להניח שמתקין של מערכות אזעקה לבית ולעסק שהנוכחות הדיגיטלית שלו נראית חובבנית, גם מבצע התקנות חובבניות. הנוכחות הדיגיטלית הינה "חלון הראווה" של העסק. האם הייתה נכנס לחנות שחלון הראווה שלה נראה מוזנח? או האם הייתה נכנס לחנות שכתוב על חלון הויטרינה שלה: "לנו יש את הלקוחות הכי מרוצים", וחוץ מזה לא מוצג כל מידע על החנות, מוצריה ובעליה? בעידן הטכנולוגי השקיפות היא אבן דרך בקבלת החלטה צרכנית. כך גם לגבי ההחלטה לבחור במתקין מערכות אזעקה לבית ולעסק . מומלץ לבחור במתקין מערכות אזעקה לבית ולעסק שיש לו נוכחות דיגיטלית איכותית.

שת"פ בתחומי הבנייה

מתקין מערכות אזעקה לבית שמקיים שיתופי פעולה עם עוסקים בתחומי הבנייה , כגון אדריכלים, מעצבי פנים, קבלני בניין, מפקחי בנייה, חשמלאים מוסמכים, יכול לייעל לך את כל פרויקט הבנייה או השיפוץ של הבית שלך. כאשר אין שיתוף פעולה אתה יכול לגלות בסופו של הפרויקט שלא נותר לך כסף לבחירה במערכות האיכותיות ולכן אתה נאלץ להתפשר על איכותן. התפשרות שמשמעותה פגיעה בשקט הנפשי שלך שביתך מוגן כהלכה. מצב נוסף אפשרי הוא שבסוף הפרויקט או לקראת סופו מסתבר לך שצריך לחצוב בקירות כי לא תוכנן או שתוכנן לא נכון מיקום מערכות ומוצרי המיגון של מערכת האזעקה. לחצוב בקירות זה אומר שהפרויקט מתעכב ומתייקר ואף יתכן שתהיה פגיעה אסתטית לאחר ביצוע הטיח על התעלות שנחצבו. באתר securiTip אנחנו מעודדים ומאפשרים בחינם ביצוע שיתופי פעולה בתחומי הבנייה והמיגון. שיתופי הפעולה האלה אינם מייקרים את הפרויקטים, להיפך הם מאפשרים את הוזלתם. אנחנו דוגלים בשקיפות ולכן ניתן להציג לך באתר בפשטות וביעילות רבה את שיתופי הפעולה האלה. תוכל לראות אותם בדפי פרופיל העסק תחת הכותרת "שיתופי פעולה בתחום המיגון" ו"שיתופי פעולה בתחומי הבנייה". כך תוכל להתרשם מאיכות שיתופי הפעולה ובהתאם לבחור את המתקין של מערכות האזעקה לבית ולעסק שלך.

מחיר

בהתקנת מערכות אזעקה קיים קושי לנקוב במחיר ספציפי מבלי שהמתקין של מערכת האזעקה ערך ביקור מקדים כדי ללמוד את הבית, סביבתו, התורפות שצריך להתייחס אליהן ושגרת הבית שצריך לאפשר. מערכות האזעקה ובוודאי מערכות האזעקה החכמות אינן מוצר מדף אלא הן מכלול של מוצרים מתקדמים (כגון רכזת וגלאים) ושל התקנה איכותית ומקצועית. לכן, התמחור של התקנת מערכת האזעקה לבית כולל את המערכות והמוצרים וגם את השירות. כל מתקין מתמחר את השירות שלו באופן שונה ולעיתים הוא יכול לתת הנחה על המוצר אבל "לפצות" על כך במחיר השירות אותו מגלם במחיר הכולל. ככלל אצבע אפשר לומר שהצעת מחיר שמועברת למתקין באמצעות אתר שגובה עמלה על העסקה תהיה יקרה יותר ב- 10% מאשר אתר שאיננו גובה עמלה על העסקה (אתר securiTip איננו גובה עמלה. המפרסם באתר משלם דמי מנוי נמוכים מאוד באופן יחסי כך שאין לו צורך "לגלגל" על הלקוח את עלות הפרסום או דמי העמלה). עם זאת, ההמלצה שלנו להיזהר מהצעת מחיר נמוכה באופן משמעותי מהצעות אחרות. יש בכך אינדיקציה ככל הנראה על "חאפר" שיבצע את ההתקנה וייעלם למחרת קבלת התשלום. עלות התיקון של הנזק שהוא יותיר אחריו תייקר מאוד גם את ההצעה היקרה יותר שקיבלת בהתחלה... על זה נאמר: "זול עולה ביוקר".

ביצוע השוואת מתקינים

כדי לקחת החלטה מושכלת לגבי הבחירה במתקין מערכות האזעקה לבית שלך מומלץ שתערוך השוואת מתקינים. את ההשוואה תוכל וכדאי שתבצע באמצעות בחינת כל הפרמטרים שפירטנו קודם לכן. כל הפרמטרים האלה מאפשרים לך החלטה עצמאית מבלי שהמידע עבר מניפולציה כלשהי. אנחנו מציעים לך פרמטרים אובייקטיביים לחלוטין שאין בהם הטייה מסחרית או עסקית כלשהי. לכן, אנחנו מציעים לך להיות זהיר כאשר אתה מגיע באינטרנט אל אתרים שמפרסמים דירוג של מתקיני מערכות מתח נמוך ובכלל זה מתקינים של מערכות אזעקה לבית ולעסק. באתרים האלה אין לפניך כלל שקיפות לגבי המתקין, מי הוא, איזה מוצרים הוא מתקין, מה הפרויקטים הקודמים שהוא ביצע, מידת המורכבות של הפרויקטים האלה, עד כמה הם דומים או לא לפרויקט שלך, עם איזה יבואנים ויצרנים הוא עובד, מה הוותק והניסיון שלו בתחום. בפועל, אתה "קונה חתול בשק", מקווה ונוטה להאמין שקודמיך אכן דייקו בהתרשמות שלהם מהמתקין ואיכותו. עד כמה מידע כמו: "הוא היה על הכיפאק. הוא עשה עבודה טובה" וכמו: "הוא היה בסדר גמור! הוא היה מקצועי ונחמד" מאפשר לך לקחת החלטה על הוצאת אלפי שקלים לצורך התקנת מערכת אזעקה לבית ולעסק שלך? לעומת זאת, באתר securiTip אנחנו דוגלים בשקיפות מלאה אותה אנחנו מאפשרים לכל מפרסם (כאמור, רק מפרסמים שעומדים בקריטריוני הסף שלנו יכולים לפרסם באתר). איננו מבצעים כל מניפולציה על המידע אותו הוא מפרסם. זה מאפשר לך להכיר את בית העסק כפי שהוא רוצה שתכיר אותו. כך אתה מקבל כלי מצויין להתרשם מהמתקין. אם הוא מצליח ליצור אצלך רושם חיובי אודותיו ככל הנראה אתה לא טועה לגביו, בדיוק כמו במקרה שהוא מצליח ליצור אצלך רושם שלילי לגביו.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

שים לב, תוכל לבחור מתקין מערכות אזעקה לבית מתוך רשימת המתקינים האיכותיים שלנו באתר securiTip

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

לסיכום, איך לבחור מתקין מערכות אזעקה לבית זו שאלה שמחייבת התייחסות מבוססת על פרמטרים שמאפשרים לך בחירה שקולה. בחירה הנשענת על שלושה בסיסים מרכזיים: בעידן הטכנולוגי מי שרוצה לעסוק בהתקנת מערכות מתקדמות חייב להיות בעל נוכחות דיגיטלית איכותית. הנוכחות הזו מאפשרת שקיפות מידע והצגת מידע מפורט על המתקין. ככל שיש ברשותך מידע מפורט על המתקין, המערכות שלו, המוצרים שלו, הניסיון הקודם שלו והוותק שלו, אתה יכול לערוך השוואה בין המתקינים והצעות המחיר שלהם ולבחור את הבחירה הנכונה ביותר עבורך.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

מדור פרסום מתוך אינדקס מתקינים וספקי שירות באתר securiTip

        מתקיני מערכות אזעקה שעומדים בקריטריוני הסף של אתר securiTip

 

מתקין מערכות אזעקה חכמות

מתקין מערכות אזעקה משולבות במצלמות אבטחה וטלוויזיה במעגל סגור

מתקין מערכות אזעקה חכמות כולל ייעוץ ותכנון

בחר מתקין מערכות אזעקה לפי אזורים בארץ

 

מדור פרסום מתוך קטלוג המוצרים באתר securiTip

קטלוג מערכות אזעקה אלחוטיות וקוויות

מערכות אזעקה חכמות

גלאים פנימיים וחיצוניים למערכות אזעקה חכמות

לוחות מקשים של מערכת אזעקה חכמה

סירנות של מערכת אזעקה לגילוי פריצה