איך בוחרים מתקין מערכות אזעקה לבית כאשר יש לא מעט "חאפרים" שעוסקים בהתקנות

כשבוחרים מתקין מערכות אזעקה לבית צריך לענות על שאלות בסיסיות: מי הוא המתקין, האם יש לו הרשאה כלשהי, מה הוא עושה ואיך זה מתומחר.

מי הוא מתקין מערכות אזעקה?

מתקין מערכות אזעקה הינו מי שעוסק בהתקנה, בדיקה, תיקון, החלפה, שדרוג של מערכות אזעקה אלקטרוניות, המשמשות להתרעה קולית, לעיתים גם ויזואלית ולהתראה טקסטואלית כולל וידאו ב"זמן אמת" באמצעות המדיה הדיגיטלית ברשת האינטרנט, על התרחשות פריצה לבית, חדירה לאזור מוגן כגון חצר בית פרטי, גניבה וניסיון גניבה מהבית, או מהדירה, או מחצר הבית. 

מתקין מערכות אזעקה מחויב בהרשאה כלשהי?

כשבוחרים מתקין מערכות אזעקה לבית צריכים להיות מודעים לכך שכל אדם, שחפץ להיות מתקין מערכות אזעקה, יכול לעסוק בהתקנת המערכות. חשוב לדעת שכיום אין רגולציה כלשהי באשר להסדרת העיסוק של מתקין מערכות אזעקה. המשמעות היא שכל אדם רשאי ויכול להציג עצמו כמתקין מערכות אזעקה. המצב הזה מאפשר ל"חאפרים" לבצע התקנות של מערכות אזעקהאנחנו לא מציעים להקל ראש לגבי הסיכונים הנלווים לכך. אין אחד שרוצה לגלות שמתקין מערכת האזעקה הוא זה שפרץ לבית או זה שמסר לפורצים את קוד הפעלת ונטרול מערכת האזעקה. כך גם אין אחד שרוצה לגלות שמערכת האזעקה שלו הפכה למטרד סביבתי כי היא מייצרת אזעקות שווא. ללא ספק אין אחד שרוצה לגלות שמערכת האזעקה שלו לא הצליחה לסכל פריצה לבית כי ההתקנה נעשתה בחוסר מקצועיות.

                                 פורץ נכנס לתוך בית פרטי או בית צמוד קרקע

 

 פורץ נכנס דרך חלון לבית פרטי או לבית צמוד קרקע

 

היות וכך, אתר securiTip קבע  קריטריוני סף שנועדו לסנן את ה"חאפרים" על מנת שבאתר יפורסמו אך ורק מתקינים איכותיים של מערכות אזעקה. מכיוון שהאתר מחויב בראש ובראשונה לאיכות, הסינון באתר של מתקיני מערכות אזעקה (כמו גם של כל יתר המפרסמים באתר securiTip) נעשה באופן קפדני וללא פשרות. אך ורק מתקינים של מערכות אזעקה שעומדים בקריטריוני הסף של האתר מפרסמים בו. המטרה היא להקל על מי שמתלבטים איך בוחרים מתקין מערכות אזעקה. בנוסף, כדאי לדעת שקיימת התארגנות וולונטרית של מתקינים איכותיים שנועדה לקדם את מעמד המתקינים האיכותיים בעיני הציבור הרחב ולהבדיל בינם לבין ה"חאפרים". על כן הם הקימו את איגוד מתקיני המתח הנמוך בישראל. אחד מיעדיו המרכזיים של האיגוד הינו הסדרת הרגולציה בתחום. אתר securiTip מסייע לאיגוד בכך. עם זאת חשוב להדגיש ולציין שאין כל שיתוף פעולה עסקי בין אתר securiTip לבין איגוד מתקיני המתח הנמוך בישראל. מרבית המתקינים של מערכות האזעקה המפרסמים באתר הינם חברים באיגוד. ניתן לזהות אותם באמצעות אייקון של האיגוד ומספר חבר באיגוד. 

 

    אייקון איגוד מתקיני המתח הנמוך המוצג באתר סקיוריטיפ

 

 אייקון איגוד מתקיני המתח הנמוך בישראל המוצג באתר סקיוריטיפ

כמובן שיש עוד מתקינים איכותיים של מערכות אזעקה ושהם אינם מפרסמים באתר ואינם חברים באיגוד. אבל, אם אתה מעוניין להיות בטוח שתקבל שירות ממתקין מערכות אזעקה איכותי ומקצועי, צור קשר עם מתקין שמפרסם את שירותיו באתר securiTip ושהוא גם חבר באיגוד מתקיני המתח הנמוך בישראל.

מה מתקין מערכות אזעקה לבית עושה ואיך זה מתומחר?

המתקין במקרים רבים מתחיל את פעולת ההתקנה בייעוץ ללקוח באשר לפתרונות המתאימים לצרכיו ולתקציב העומד לרשותו. ככלל, ניתן לקבל ייעוץ ממתקין מסוים של מערכות אזעקה ולבצע את ההתקנה באמצעות מתקין אחר. כמו כן, ניתן להשתמש בשירותיו של מתקין מערכות אזעקה כמפקח מטעם הלקוח על ביצוע הפרויקט על ידי מתקין אחר. לעיתים מתקין מערכות האזעקה מפעיל קבלני משנה שלו, שהם עצמם מתקינים של מערכות אזעקה, לביצוע הפרויקט. את כל המצבים האלה כדאי להגדיר מראש ולתמחר אותם, מכיוון שהמתקין יגבה תשלום עבור השירות שלו. לרוב, כאשר מתבצעת עסקה באמצעות המתקין שסיפק ייעוץ להתקנת מערכת האזעקה, המתקין לא יכלול את עלות הייעוץ במחיר הסופי. לפיכך, הייעוץ יסופק בחינם במקרה הזה.

כאשר בוחרים מתקין מערכת אזעקה לבית הוא יכול להציע התקנה של מערכת אזעקה קווית או מערכת אזעקה אלחוטית. בהתקנה של מערכת אזעקה קווית הוא צריך להתקין מערכת חיווט וצנרת. המצב הרצוי הוא שהצנרת תוכננה והותקנה במהלך בניית הבית כדי להימנע מהצורך לחצוב בקירות הבית. בהתקנה של מערכת אזעקה אלחוטית הוא צריך לבחון את יעילות ותקינות השידור של כל רכיבי המערכת בהתאם לתנאים הספציפיים של הבית, כגון מבנה החדרים, גודלם ועובי הקירות. בכל ההתקנות, כלומר בהתקנת מערכת אזעקה קווית ובהתקנת מערכת אזעקה אלחוטית, המתקין חייב לבצע כיוונון של הגלאים בהתאם להוראות היצרן ובהתאם למיקום הספציפי של כל גלאי, לבדוק את תקינות התקשורת בין כל מרכיבי מערכת האזעקה ובאם היא אמורה להיות מחוברת לחברת מוקד עליו לחבר אותה באמצעות דרכי התקשורת הקיימות במערכת האזעקה וכמובן שהוא חייב לבדוק את תקינות התקשורת אל המוקד. יש חברות מוקד שמבצעות את התקנת מערכות האזעקה ואת חיבורן למוקד באמצעות מתקינים שלהן ויש חברות מוקד שמאפשרות למתקין מערכות אזעקה שאיננו עובד שלהן להן לבצע בעצמו את החיבור של מערכת האזעקה למוקד.

בנוסף, אם קיימת אפליקציה לניהול ושליטה במערכת האזעקה על מתקין מערכות האזעקה לוודא את תקינותה. כל הפעולות האלה הן חלק בלתי נפרד מהשירות של המתקין ועל כן הן לא מתומחרות בנפרד, למעט האפשרות שחיבור מערכת האזעקה למוקד יבוצע תמורת תשלום.

 

לסיכום, כאשר עומדת לפניך השאלה איך בוחרים מתקין מערכות אזעקה לבית, כדאי לאסוף מידע על המתקין כדי להבחין בין מתקין מקצועי ואיכותי לבין מתקין שהינו "חאפר". כשבוחרים מתקין מערכות אזעקה לבית חשוב לוודא שהמתקין עומד בסטנדרטים גבוהים כפי שיש בקריטריוני הסף של אתר סקיוריטיפ וכפי שדורש איגוד מתקיני המתח הנמוך בישראל מהמתקינים החברים בו.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

מדור פרסום מתוך אינדקס מתקינים וספקי שירות באתר securiTip

        מתקיני מערכות אזעקה שעומדים בקריטריוני הסף של אתר securiTip

 

מתקין מערכות אזעקה חכמות

מתקין מערכות אזעקה משולבות במצלמות אבטחה וטלוויזיה במעגל סגור

מתקין מערכות אזעקה חכמות כולל ייעוץ ותכנון

בחר מתקין מערכות אזעקה לפי אזורים בארץ

 

מדור פרסום מתוך קטלוג המוצרים באתר securiTip

קטלוג מערכות אזעקה אלחוטיות וקוויות

מערכות אזעקה חכמות

גלאים פנימיים וחיצוניים למערכות אזעקה חכמות

לוחות מקשים של מערכת אזעקה חכמה

סירנות של מערכת אזעקה לגילוי פריצה