שירותים אשר מעניקים עורכי דין המתמחים בביטוחי פריצה וגניבה

לעיתים, אין הסכמה בין המבוטח לחברת הביטוח באשר לפיצוי אשר מגיע למבוטח. במקרים כאלו כדאי מאוד להיעזר בשירותיו של עורך דין לייצוג והופעה בבתי משפט. הסיבה העיקרית לכך היא כי נושא תביעות ביטוח הוא נושא מורכב מאוד ולא אחת עורך דין המתמחה בביטוחי פריצה וגניבה יוכל לשפוך אור בנושא. אחת הטענות העיקריות של חברות הביטוח בגין אי כיסוי הביטוח מתמקדת בחובות אשר הוטלו על המבוטח והוא הפר אותן. למשל, אי הפעלת מצלמות אבטחה או שהמבוטח לא התקין מערכת אזעקה לגילוי פריצה או לא נעל את הכספת וכדומה. עם זאת, פעמים רבות למרות שהמבוטח הפר את אחת החובות אשר מוטלות עליו, עדיין אין לשלול את זכויותיו וזו אחת הסיבות העיקריות בגינן ראוי ומומלץ להתייעץ עם עורך דין לייצוג בתביעה מול חברת הביטוח.

פנייה לקבלת ייעוץ של עורך דין המתמחה בביטוחי פריצה וגניבה מיועדת בראש ובראשונה לקבלת ייעוץ משפטי והסבר לגבי הזכויות שלכם. בנוסף, באם אתם שוקלים לפנות לעורך דין לצורך ייצוג והופעה בבתי משפט בקשו ממנו לתת לכם הערכה בדבר הסיכויים שלכם בתביעה.

באם אתם מעוניינים לפנות לעורך דין לצורך ייצוג בתביעה מול חברת הביטוח הוא עשוי לבקש מכם להביא אל פגישת הייעוץ עימו את כל המסמכים אשר יש ברשותכם כמו למשל, קבלות וחשבוניות או הערכת שווי של סוקר שנעשתה בעבר וכדומה. בלי מסמכים אלו יתקשה עורך הדין להעריך את סיכוייכם. כמו כן, במידה ואין ברשותכם מספיק מסמכים רלוונטיים, יתכן שעורך הדין יפנה אתכם לשמאים בתחומים שונים אשר רלוונטיים לתביעה לצורך קבלת חוות דעת מומחה.

חקירות פרטיות בנושא תביעות נזקי רכוש וגניבה בידי עובד ממעביד

פעמים רבות חברת הביטוח חושדת כי המבוטח מפעיל את הפוליסה שלא כחוק. הכוונה היא למקרים בהם המבוטח מביים שריפה בבית או בעסק, מזמין או מתאם פריצה לביתו, שוד או גניבה של חפצים או מגזים בפיצוי אותו הוא דורש תוך הוספה וניפוח של הערכת שווי הפריטים אשר נגנבו. כאשר ישנו חשד להמצאת תביעה או לניפוח הנזק שנגרם, פונות חברות הביטוח למשרדם של חוקרים פרטיים אשר מתמחים בביצוע חקירות פרטיות בתחום הביטוח. המקרים בהם פונות חברות הביטוח לקבלת שירותיו של חוקר פרטי הם רבים ומגוונים. למשל, ביום פריצה, הצתה מכוונת, הגדלת הערכת שווי של תכולה וציוד ועוד. כדי לבסס את הראיות מבחינה משפטית נוהגים חוקרים פרטיים ומשרדי חקירות לפעול בשיתוף פעולה עם עורך דין ולהביא אליו את כל המידע אשר נאסף.

חשוב לדעת כי תפקידם של חוקרים פרטיים אינו לסייע רק לחברות הביטוח. פעמים רבות, הפנייה אל חוקר פרטי תתבצע על ידי בית עסק בעיקר כאשר ישנו חשד של גניבה בידי עובד ממעביד. גניבה בידי עובד ממעביד פוגעת באופן קשה ביחסי האמון שבין עובד למעבידו. עבירה זו כוללת גניבה מהארגון (של ציוד, כסף או מידע), מכירה של מידע, גניבת לקוחות, מעילות בכספי המעביד, נטילת שוחד ועוד. במרבית המקרים של גניבה בידי עובד ממעביד, יש צורך לבצע חקירה פרטית באופן דיסקרטי וחשאי, בכדי לאסוף את כל הראיות בטרם הופכים את החקירה לגלויה ומגישים את התלונה במשטרה או מטיחים את הממצאים בפני העובד. לכן, נדרש שיתוף פעולה הדוק בין מזמין החקירה לבין החוקר הפרטי בכל שלבי החקירה.

סיכום

אם חוויתם מקרה ביטוח של גניבה, פריצה או שוד ואתם מצויים במחלוקת עם חברת הביטוח באשר לתשלום/פיצוי שמגיע לכם  פנו לקבלת ייעוץ של עורך דין המתמחה בתחום. עם זאת, זכרו היטב כי לחברות הביטוח יש דרכים רבות, לרבות חקירות פרטיות כדי לחשוף את מי שמגיש תביעה כוזבת ולכן יש להימנע מהגשת תביעה שכזו.

חוקר פרטי או משרד חקירות יכולים לסייע לכם גם במקרים של גניבה בידי עובד ממעביד. התנהלות נכונה בכל שלבי החקירה יכולה להביא לתוצאה הרצויה על ידי המעביד (הגשת תלונה במשטרה או הטחת הממצאים בפני העובד).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

מתוך אינדקס מתקינים וספקי שירות באתר securiTip

עורכי דין עוסקים בתחומי ביטוח

 

עורכי דין עוסקים בדיני נזיקין

ליטיגציה נזיקית למימוש זכויות ביטוחיות

עורכי דין עוסקים בתביעות ביטוח

ייצוג נתבעים בתביעות ביטוח

ייצוג במקרים של כפל ביטוח

בדיקת פוליסות ביטוח על ידי עורך דין

מניעת תת ביטוח

כריתת חוזה ביטוח, ביטולים וחידושים

ייצוג בפני גורמי הפיקוח על הביטוח

עריכת סקר ציות מקיף על כל חוזרי הפיקוח והרגולציה

ביצוע בקרות שוטפות על ידי עורך דין אצל סוכני ביטוח וסוכנויות ביטוח

כתיבת נהלים לסוכני ביטוח ולסוכנויות ביטוח

הקמת סוכנויות ביטוח

עריכת הסכמים של סוכנויות ביטוח וסוכני ביטוח

רכישת סוכנויות ביטוח על ידי חברות ביטוח

מיזוגים ומיזמים

קנייה ומכירה של תיקי ביטוח

כאן ניתן למצוא בקלות עורכי דין עוסקים בתחומי ביטוח

 חקירות ופוליגרף 

חקירות כלכליות

חקירות עסקיות ומסחריות

בדיקת גניבה ממעביד וחבלה בציוד ורכוש

 כאן ניתן למצוא בקלות חוקרים פרטיים ומשרדי חקירות עוסקים בתביעות ביטוח