אודות securiTip

עשרה טיפים שיסייעו לך לבחור מתקין מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ואינטרקום

ריכזנו עבורך עשרה טיפים שיסייעו לך לבחור מתקין מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ואינטרקום. הטיפים מבוססים על ניסיון רב שנים של עיסוק בתחומי המתח הנמוך ובעיקר של המתקינים האיכותיים מהשורה הראשונה בענף המתח הנמוך. הם מפרסמים בפורטל securiTip והם זוכים לשבחים רבים מלקוחותיהם וגם של המתחרים שלהם… בהתקנת מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ואינטרקום קיימים לא מעט “חאפרים” שמבצעים התקנות רשלניות, הם מציעים מערכות והתקנה שלהם במחירים נמוכים (מאוד) מכיוון שאין להם כל כוונה ובוודאי לא מחויבות לשירות ותחזוקה לאורך זמן של מערכות האזעקה, מצלמות האבטחה, מערכות האינטרקום והבית החכם שהם התקינו. יחד עם זאת יש בענף המתח הנמוך מתקינים איכותיים ומקצועיים מאוד. לנוחותך ריכזנו עשרה טיפים שיאפשרו לך לדעת מי הוא “חאפר” ואיך לבחור נכון מתקין מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ואינטרקום.

טיפים לבחירת מתקין מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ואינטרקום – למה חשוב לבחור נכון את המתקין

כשבוחרים נכון מתקין של מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ואינטרקום לא נופלים לידיים של חאפר. מערכות מתח נמוך כוללות מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה לבית ולבית עסק, מערכות אינטרקום לבית ולבית עסק. כמו כן, מערכות מתח נמוך כוללות מערכות בית חכם, קולנוע ביתי, מערכות אודיו וידיאו.

מלבד הסיכון של בזבוז כסף כאשר המתקין של מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ואינטרקום איננו מקצועי, קיימים סיכונים של פגיעה בנפש ורכוש, כאשר מערכת האזעקה מייצרת אזעקות שווא, כאשר הגלאים לא מכוונים נכון ובהתאם להוראות היצרן קיימת אפשרות גדולה שהפורצים והגנבים יצליחו לחדור לאתר המוגן לכאורה. כאשר מצלמות האבטחה אינן איכותיות מספיק, כאשר המצלמות ומערכות הקלטת הוידיאו אינן מקצועיות מספיק קיים סיכון גדול שבמקום יצירת אבטחה נוצרת “פירצה” באבטחה שתאפשר להאקרים לשבש את המערכות ואף לשתול מידע מזויף במערכות ההקלטה. כאשר מערכות האינטרקום אינן איכותיות מלבד הבעייתיות של תצוגה משובשת קיימת אפשרות של ניטרול והשתלטות על מערכת האינטרקום. כך שהטיפים שריכזנו עבורך נועדו לאפשר לך לבחור נכון ובאופן מושכל מתקין איכותי מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ואינטרקום.

במה עוסקים הטיפים ואיך הם מנוסחים

הטיפים מנוסחים באופן שיאפשר לך להשוות בין מתקינים של מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ומערכות אינטרקום ובין ההצעות שלהם. הם מובאים הן כטקסט והן בסרטון וידיאו שמרכז אותם. כל 10 הטיפים חשובים באותה מידה, כך שאין משמעות לסדר הצגתם כאן. הם עוסקים בוותק של מתקין מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ומערכות אינטרקום, במקצועיות שלו, בהסמכת היבואן או היצרן שיש למתקין, באיכות המוצרים של המתקין, במספר המותגים שהמתקין מציע בהצעת המחיר שלו, במחיר אותו מציע המתקין של מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ומערכות אינטרקום, בשיתופי הפעולה של המתקין, השירות והתחזוקה שהמתקין מציע ומתחייב להם, קבלני המשנה של המתקין והניסיון המוכח של המתקין.

סרטון שמרכז את עשרת הטיפים לבחירת מתקין של מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ומערכות אינטרקום

הטיפים לבחירת מתקין מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ואינטרקום:

1.     וותק של מתקין מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ואינטרקום

מתקין וותיק הינו מי שיש לו וותק של לפחות 5 שנים כמתקין מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה וכמתקין מערכות אינטרקום. היות וקיימת תחרות גדולה בענף של המתח הנמוך מתקינים וותיקים הם כאלה שצברו הצלחות רבות. הצלחות אלה מאפשרות להם לעסוק בתחום במשך שנים רבות. זה לא אומר שאין מתקינים צעירים ואיכותיים, אבל ככל הנראה אתה לא רוצה שהם יתגלחו עליך.

2.     המקצועיות של המתקין 

מתקין מקצועי של מערכות מתח נמוך יציע לך הצעת מחיר רק לאחר שהוא ערך ביקור באתר אותו צריך למגן ושבו צריך לבצע את ההתקנה. הצעת המחיר שלו תהיה מפורטת כולל פירוט המערכות המוצעות לך, סוג התשתית (אם יש כזו), פירוט המחירים כולל שירות ותחזוקה. יהיו ברשותו כלי עבודה מקצועיים ורכב ייעודי להתקנה.

3.      הסמכת היבואן או היצרן שיש למתקין 

מתקין מקצועי הינו מי שעבר הסמכה של היבואן או היצרן של מערכות האזעקה, מצלמות האבטחה ומערכות האינטרקום. כאשר המתקין מציע לך מערכת או מוצר כלשהו אל תהסס לבקש את המתקין שיציג לך תעודת הסמכה מאת היבואן או היצרן להתקין באופן ספציפי את המערכת או המוצר המוצע לך על ידו. כיום, כאשר ניתן לרכוש בקלות באמצעות האינטרנט גם מערכות מתח נמוך, כל “חאפר” יכול לבצע התקנה של מוצרים ומערכות מתח נמוך. כאמור, המשמעות היא שעלול להיגרם לך נזק רב כתוצאה מכך. אל תתפשר: דרוש מהמתקין להציג לך תעודת הסמכה מאת היבואן או היצרן להתקנת המוצר או המערכת.

4.      איכות המוצרים של המתקין

מתקין מקצועי של מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ומערכות אינטרקום יציע לך מערכות ומוצרים איכותיים, כאלה שיש להם אחריות יצרן או יבואן למשך תקופה של לפחות שנה. יש יצרנים שנותנים למוצריהם אחריות של 5 שנים. משך האחריות יכול להיות אינדיקציה עבורך לאיכות המוצרים והמערכות.

5.      המתקין מציע לך מותג אחד או מספר מותגים של מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ומערכות אינטרקום

מתקין מקצועי מכיר ושולט במערכות רבות. בהחלט יתכן שיש לו העדפה של מותג מסוים בעיקר כי הוא מאמין ביכולות והתפוקות של המותג. אבל אם הוא לא יכול להציע לך מותג נוסף זה אומר שהוא לא פתוח ללמוד על חידושים ועדכונים שיש בתחום. זה אמור לתת לך אינדיקציה על רמתו המקצועית.

6.      מחיר נמוך ביחס למחירי השוק של מערכות מתח נמוך

מה שמאפיין בעיקר את “החאפר” זה המחיר הנמוך שהוא מציע. הוא לא מחשב בשיקולי התמחור שלו את עלות השירות והתחזוקה, לכן הוא יכול לנקוב במחיר נמוך. זה המקרה הקלאסי של הזול עולה בסוף ביוקר. מתקין מקצועי לא יכול להרשות לעצמו שלא לתמחר את השירות והתחזוקה. והיות שיש להם עלות אזי הצעת המחיר שלו תהיה תמיד יקרה יותר מזו של “חאפר”. מחיר נמוך באופן ניכר ביחס למחירי השוק מצביע כמעט בוודאות על “חאפר.

7.      שיתופי הפעולה של המתקין 

מתקין מקצועי נוהג לפעול בשיתופי פעולה עם מתקינים מקצועיים נוספים. אפשר שהם אף יהיו מתחרים אחד של השני, אבל בפרויקטים מסוימים הם יכולים לפעול בשיתוף פעולה משיקולים רבים (כמו למשל עומס רב של פרויקטים שהצטבר אצלם). בנוסף, למתקינים מקצועיים יש שיתופי פעולה עם בעלי מקצוע אחרים בתחומים משיקים כמו למשל אדריכלים, מעצבי פנים, מפקחי בנייה. אל תהסס לבקש מהמתקין שיציג לך את שיתופי הפעולה שיש לו.

8.      השירות והתחזוקה של המתקין

מתקין מקצועי של מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ומערכות אינטרקום יציע לך ביוזמתו ומטעמו שירות ותחזוקה למוצרים והמערכות שהוא התקין. לעיתים רחוקות (אבל זה קורה…) יכול להיות שמוצר יצא מהמפעל עם רכיב פגום שהתקלה בו מתגלית רק כעבור זמן. בנוסף, יכול להיות שתנאי הסביבה השתנו עם הזמן (לדוגמה, הצמחיה מול הגלאים והמצלמות צמחה באופן ניכר ואין ברירה אלא לכוון מחדש את הגלאים והמצלמות). המתקין המקצועי יגיע אליך גם כעבור שנים מההתקנה. ה”חאפר” לא יבוא אליך כבר ביום למחרת ההתקנה וקבלת מלוא התשלום ממך…

9.      קבלני המשנה של המתקין

בענף המתח הנמוך נהוג להשתמש בשירותיהם של קבלני משנה. מומלץ שתשאל את המתקין שנותן לך את הצעת המחיר אם יש/יהיו קבלני משנה בפרויקט שלך. אם כן – השתמש בכל הטיפים שניתנים לך כאן כדי להבין אם קבלן המשנה הינו מתקין מקצועי או שהוא “חאפר”.

10.   הניסיון המוכח של המתקין בהתקנת מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ומערכות אינטרקום

מתקין מקצועי, הינו כאמור בעל וותק של 5 שנים לפחות. לכן יש ביכולתו להציג לך את הניסיון המוכח שלו בביצוע התקנות של מערכות המתח הנמוך בהן הוא עוסק. להציג משמעו להראות לך את הפרויקט, או להציג תמונות של הפרויקט (תוודא שהוא מצולם שם ושלא מוצגות לך תמונות שכל אחד יכול לטעון שצולמו על ידו בפרויקט שלו), או להציג לך המלצות של לקוחות שלו להם התקין מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ומערכות אינטרקום.

סיכום

לסיכום, הטיפים לבחירת מתקין מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה ומערכות אינטרקום מיועדים לסייע לבחור נכון את המתקין. הם נותנים לך כלים כיצד להבחין בין “חאפר” לבין מתקין מקצועי של מערכות מתח נמוך. שני הפרמטרים העיקריים שיכולים להעיד על “חאפר” הם מחיר נמוך באופן ניכר ממחירי השוק, ואי הכללת שירות ותחזוקה וכמובן תמחור שלהם. עם זאת הטיפים מציגים לך מכלול רחב של קריטריונים כי האפשרות הגרועה ביותר היא ליפול לידיים של “חאפר” ולשלם לו מחיר כפי שמגיע למתקין איכותי של מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ומערכות אינטרקום. לכן השאלה איך לבחור מתקין של מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ואינטרקום מצדיקה בחירה מושכלת.

המאמר נכתב על ידי:

טיפים ומאמרים נוספים לרשותך

מה דעתך על המידע?

תמחור מהיר