אודות securiTip

עוברים דירה – כיצד למנוע פריצה וגניבה

במעבר דירה קיים סיכון של גניבה על ידי המובילים עצמם, גניבה על ידי גנבים שמודעים למעבר הדירה על ידיכם, וגניבה על ידי פורצים שבוחרים באקראי לפרוץ לבתיכם. נסביר כאן כיצד באמצעות התנהגות נכונה שלכם ניתן להפחית את הסיכוי להתרחשות פריצה או גניבה במהלך המעבר ומיד לאחריו.

איך למנוע פריצה לבית וגניבה ממנו כשעוברים דירה

ניתן למנוע פריצה לבית וגניבה מהבית אם נוקטים בפעולות מניעה נכונות. הן צריכות להתבצע לפני המעבר, ביום המעבר ובמועד הכניסה לדירה או לבית החדש. אם כך, איך עושים את זה:

כיצד למנוע פריצה וגניבה כשעוברים דירה?

הכנות לפני המעבר

וודאו שבבית/דירה חדשה לא הייתה גישה למפתח המנעול לאנשים זרים (עובדים). אם היה – שיקלו החלפת המנעול עוד לפני המעבר לביתכם החדש. את אמצעי המיגון בבית/דירה התקינו מתקינים ואנשי מקצוע מיומנים. לפני המעבר בידקו את תקינות אמצעי המיגון ואת תפקודם באופן מיטבי.

אם רכשתם מנוי לקבלת שירותי חברת מוקד (כגון מוקד סיור, מוקד וידאו אנליטיקה, מוקד מופה רואה) וודאו בפועל שמיקום ביתכם ידוע ומוכר לסיירים ולמוקדנים של החברה.

מכיוון שבמקרים רבים פורצים נוהגים להתמקד באזור מסוים בפעילותם לימדו משכניכם על מאפייני הפריצות שהתרחשו לאחרונה (מתי פרצו? איך פרצו? איזה אמצעי מיגון היו בבית/דירה שנפרצו? מה גנבו?). בהתאם למידע הזה אמצו לכם במהירות  הרגלי התנהגות שימנעו מפורצים לפרוץ לביתכם.

סיכון נוסף שקיים בעת המעבר הוא שמשאית ההובלה עם כל רכושכם תיגנב. לכן, כדאי לוודא שלחברת ההובלה יש פוליסת “רכוש במעבר” בתוקף. שימו לב לא מדובר בביטוח משאית אלא בביטוח התכולה. רצוי שגובה הפוליסה יהיה יותר מ- 100,000 ₪ ושהביטוח ניתן על ידי חברת ביטוח מוכרת וידועה.

הפעולות שכדאי לבצע ביום המעבר

הקפידו לשמור על חפציכם האישיים (מפתחות, ארנק, מכשיר סלולרי וכדומה) קרוב אליכם ואצלכם לאורך כל היום. ברכב שלכם קחו איתכם תכשיטים וחפצי ערך וכמובן אל תשאירו אותם גלויים לעין ברכב וללא השגחה רציפה שלכם עד להכנסתם אל תוך הבית/דירה. אל תפקידו בידי המובילים את המפתחות לביתכם החדש ולו גם למשך זמן קצר ביותר. זאת מכיוון שניתן את מרבית המפתחות לדלתות ביטחון לשכפל על בסיס מבט קצר בהם.

עירכו רישום מדויק של התכולה (ארגזים/אריזות) לפני העמסתה ברכב ההובלה. הקפידו להיות נוכחים בפריקת רכב ההובלה (אפשר להסתייע בבני משפחה או חברים שימתינו להובלה לפני הגעתכם לביתכם החדש). עם סיום ריקון המשאית על ידי המובילים בידקו שלא נשאר ברכב ההובלה משהו ששייך לכם.

הפעולות שכדאי לבצע עם כניסתכם לביתכם החדש

עם כניסתכם לביתכם החדש אל תשאירו סימנים מעידים על מעבר של דיירים חדשים (סימנים אלה מהווים מעין עדות על דיירים מבולבלים שעדיין לא התאוששו מהלם המעבר). דוגמה לסימנים מעידים: אריזות ריקות שמושלכות מחוץ ובסמוך לבית. האריזות הריקות מהוות את אחד הסימנים הבולטים לדיירים חדשים וב”הלם“.

אל תשאירו מחוץ לבית את האריזות של מוצרי חשמל חדשים שקניתם. האריזות מפרטות במדויק איזו תכולה כדאי לגנוב מתוך הבית שלכם.

לקראת השינה (החל מהלילה הראשון שלכם בביתכם החדש) הקפידו לתפעל את אמצעי המיגון, לוודא נעילה של דלת הכניסה, החלונות ויתר פתחי הבית. וודאו שכל התכשיטים והחפצים יקרי הערך נמצאים במקום המיועד להם, ושהם לא נגישים בקלות לפורצים. שימרו על מפתחות הרכב בצמוד אליכם / במקום נסתר. פורצים נוהגים לנצל את הבלבול של הדיירים החדשים ולגנוב גם את כלי רכבם באמצעות המפתחות המצויים בתוך הבית (המשטרה מכנה סוג גניבה כזה: “דאבל”).

אם העברתם את תכולת הדירה לביתכם החדש ועדיין לא עברתם לגור בו בפועל – כדאי לתאם חבר או חברה שיהיה בבית וינהל בו שגרת חיים רגילה עד הגעתכם לבית. בכל מקרה, אל תשתפו אנשים זרים (כמו מובילים, בעלי מקצוע) במידע על כך שתיכנסו לביתכם במועד אחר.

ועם כל זה אל תשכחו ליהנות מהבית/דירה חדשה שלכם. ולילדים שלכם כמובן תשדרו רוגע וביטחון.

סיכום

במעבר לבית חדש קיימים סיכונים של התרחשות גניבה ופריצה. התנהגות נכונה בכל שלב (לפני המעבר, ביום המעבר ובעת הכניסה לבית החדש) יכולה להפחית את הסיכון. מיד עם המעבר אל הבית החדש חשוב לנהוג באופן מושכל בתוך הבית (כגון הפעלת אמצעי המיגון) ומחוץ לבית (כגון להימנע מלזרוק אריזות ריקות בסמוך לבית)

המאמר נכתב על ידי:

לוגו פורטל סקיוריטיפ בטחון, בטיחות, ביטוח

הנהלת פורטל securiTip

מאמרים נוספים לרשותך

מה דעתך על המידע?

תמחור מהיר