אודות securiTip

מצלמות אבטחה במקום העבודה – זה טוב או רע?

מצלמות אבטחה שמותקנות במקום העבודה מפיקות תועלת רבה הן לצורך תיעוד וניתוח אירועים והן לצורך הרתעה (הרתעת עובדים, ספקים ולקוחות) מביצוע מעשה שעלול להסב נזק. אך, עם זאת מצלמות אבטחה גם פוגעות בתחושת הפרטיות של העובדים מכיוון שהם מרגישים שהם מצויים תחת פיקוח ומעקב. לכן, המאמר עוסק בשאלה האם מצלמות אבטחה במקום העבודה זה טוב או רע

הדילמה בהתקנת מצלמות אבטחה במקום העבודה

אחת הדילמות החוזרות ונשנות בעולם מצלמות האבטחה, היא המתח בין העין הפקוחה (של מצלמת האבטחה), לבין הצורך בפרטיות מוחלטת.
האח הגדול, הפוקח את עיניו, יכול להבטיח באמצעות מצלמות האבטחה תיעוד מתמיד של הנעשה במקומות עבודה ובמרחבים ציבוריים שונים.
אך אלה הנמצאים במרחבים אלו מדווחים על פחד, חשש וחוסר אותנטיות של עצמם.
כך למשל, עובדים בארגונים גדולים שערים לכך שמקום עבודתם מרושת במצלמות אבטחה, מדווחים על ירידה ברמת הספונטניות שלהם ומדווחים על תחושה של חוסר נוחות מול ההנהלה.
למעשה, זוהי אמירה קשה. עובד הנמצא שעות רבות במקום עבודתו, נאלץ להתנהג באופן “מוחזק” והוא פועל באופן שאינו מייצג את אופיו.
האם עובד כזה יפיק את המיטב תחת עינו הפקוחה של האח הגדול?

תיעוד עובדים בגניבה ממקום העבודה
מצלמת אבטחה מתעדת גניבה של עובדים ממקום העבודה

מן הצד השני, מצלמות האבטחה מפעילות אצל העובד פילטר להתנהגות מוסרית. לדוגמה, עובד שללא מצלמת האבטחה, היה נוטה לבזבז משאבי זמן, כרגע יפעיל את מנגנון המוסריות, גם אם לא רצה בכך.
מחקרים מוכיחים, שתחושת חוסר הנעימות מהעיניים הפקוחות של האח הגדול, הולכת ומתמסמסת במשך הזמן, והעובדים מרשים לעצמם התנהגויות טבעיות יותר, אם כי באופן מבוקר יותר.
טוב, או רע?
לא בעידננו הומצאה העין הפקוחה, וככל הנראה שהפעלת מוסריות איננה בהכרח טבעית ופשוטה לכל אדם. מכאן, שלטובת הארגון והעובד, עין פקוחה היא בעלת יתרונות לצד חסרונות
הכל בעיני המתבונן…. או המצולם.

סיכום

לסיכום, מצלמות אבטחה במקום העבודה יוצרות הרתעה ועל כן הן מפעילות מוסריות גם אצל אנשים שזו לא התנהגותם הטבעית. מצד שני, תחושת הפגיעה בפרטיות אצל עובדים גורמת אצלם אי נוחות כלפי ההנהלה שיש לה באמצעות מצלמות האבטחה יכולת לפקח עליהם. במובן הזה מצלמות האבטחה הן למעשה מצלמות מעקב. האם זה טוב או רע, זו שאלה שהתשובה עליה נכונה מהצד והפרספקטיבה של בעל העניין: ההנהלה והעובדים.

המאמר נכתב על ידי:

ד”ר רוני גז לנגרמן, מתמחה בתקשורת ויחסים בינלאומיים. תחומי הידע שלי מגוונים: לוחמה פסיכולוגית, משברים וסכסוך

מה דעתך על המידע?

תמחור מהיר