אודות securiTip

מוקד וידיאו אנליטיקה הרובוט מחליף את השומר

מוקד וידיאו אנליטיקה הינו שירות חדשני שמשלב טכנולוגיה מתקדמת בתוך מערך האבטחה לצורך מניעת חדירה, פריצה, גניבה ווונדליזם בשטחים סטריליים. יתר על כן, הוא מאפשר להחליף שמירה פיסית ו/או לשפר את האבטחה האלקטרונית באתר באמצעות אבטחה דיגיטלית מהימנה שמאושרת על ידי חברות הביטוח הגדולות. השירות מומלץ ללקוחות המבקשים למגן שטח גדול שמאופיין בתנאים קשים ומשתנים.

מוקד וידיאו אנליטיקה מהווה שדרוג משמעותי של מערך אבטחת מתקנים ושטחים סטריליים

שימוש בטכנולוגיית וידיאו אנליטיקה מהווה שדרוג משמעותי של מערך האבטחה. טכנולוגיה זו של ניתוח אלגוריתמים מבוססי מצלמות אבטחה מתקדמותמשפרת את האמינות והמהימנות של שירותי האבטחה הניתנים על ידי חברת המוקד. אמינות ומהימנות המשולבות בעלות מול תועלת הן נקודות המוצא המרכזיות לבניית כל מערך אבטחה שהוא.

כחלק מהכניסה לעידן הדיגיטל וצמיחת טכנולוגיות אנליטיקה ברחבי העולם ובמקביל לעלייה בצורכי אבטחה מתוחכמים עבור לקוחות, המעוניינים להוזיל את עלויות האבטחה אך במקביל מבקשים דווקא לשפר אותה, נוצר צורך ממשי בהקמת פלטפורמה טכנולוגית מתקדמת לאבטחת מתקנים כגוןמפעלים ושטחי אחסון גדוליםפארקי תעשייהמחצבותמרלוגים.

מוקד וידאו אנליטיקה מהווה כיום את הפתרון הממשי, האיכותי והמתקדם ביותר למניעת חדירה, פריצה, גניבה ווונדליזם בשטחים סטריליים ומאפשר להחליף שמירה פיסית ו/או לשפר את האבטחה האלקטרונית באתר באמצעות אבטחה דיגיטלית מהימנה הנעשית על ידי ניתוח של אלגורתימים מבוססי מצלמות אבטחה מתקדמות. האתגרים שעמדו בפני ספקי פתרונות אבטחה אשר עושים שימוש בוידיאו הם היכולת לנתח במהירות ובבהירות את המידע המתקבל ממצלמות האבטחה ולקבל החלטות מהירות נכונות ומתאימות לסיטואציה המתועדת.

טכנולוגיית וידיאו אנליטיקה משולבת במוקד ייעודי נותנת מענה מעולה לאתגרים האלה.

סרטון אילוסטרציה של וידאו אנליטיקה

טכנולוגיית וידיאו אנליטיקה משולבת במוקד ייעודי

טכנולוגיית וידיאו אנליטיקה מבוססת על מידע שמתקבל ממצלמות אבטחה דיגיטליות שמבצעות אנליטיקה ברזולוציה גבוהה (האנליטיקה מתבצעת במצלמה עצמה) ומעבירות את האינפורמציה דרך עמדה אוטונומית שמעבירה את הנתונים למוקד מרוחק על בסיס טכנולוגיה סלולארית וקווית בו זמנית. האנליטיקה כאמור מבוססת אלגוריתם מתוחכם המאפשר למתכנן לקבוע חוקים לוגיים שונים כגון: חציית קו, גדר וירטואלית, שוטטות, ספירת אובייקטים. המערכת יודעת ומסוגלת לסווג אובייקטים כמו בני אדם, קבוצת בני אדם, רכבים ובעלי חיים. הגמישות בהגדרות המערכת מהווה כלי חשוב עבור המתכנן שכן ביכולתו להגדיר את מידת האבטחה הרצויה כמענה ספציפי לתרחישים האפשריים בכל אתר ואתר ובאופן משתנה.

המערכת הינה דו כיוונית ולכן יודעת להתריע על ניתוק הן של מצלמה בודדת והן של המערכת כולה ומאפשרת להפעיל מהמוקד בזמן אמת ראוטר שהתנתק. כמו כן, המערכת מגבה הפסקות חשמל לאורך זמן וממשיכה את אופן פעולת המערכת גם ללא חשמל

מוקד וידאו אנליטיקה - שימוש בתוכנת שו"ב ומתודולוגית עבודה ייעודית

תוכנת השו”ב מאפשרת במוקד צפייה בזמן אמת באירועים  במסכי עבודה ללא מגע יד אדם תוך כדי התרעה ייחודית לכל ערוץ וערוץ. המערכת משחזרת באופן אוטומטי וללא מגע יד אדם אירוע שכבר הסתיים, מאפשרת למוקדן לצפות באירוע על גבי מפה שצולמה על ידי רחפן ומהבהבת את המצלמה הרלוונטית שהופעלה על מנת לאפשר למוקדן להבין את מיקום האירוע המדוייק כדי שיוכל לכוון כוחות קרקעיים למקום האירוע המדויק על בסיס שפה משותפת. בנוסף מאפשרת המערכת יכולות תחקור אירוע ברמה גבוהה ובמהירות כאילו היה המוקדן צופה ברשת הפנימית של הלקוח ב-ONLINE. כמו כן, מאפשרת המערכת כריזה מתוך המוקד לשטח בזמן אירוע והרחקת הגורמים החודרים לאתר טרם החלו לבצע את זממם. ניתן לסנכרן את המערכת עם המערכות ה-“קונבנציונליות” קרי מערכת האזעקה ומצלמות האבטחה הקיימות ומערכות נוספות המאפשרות מניעת גניבה בשטח.

מוקדן אנליטיקה

במוקד הייעודי (מוקד וידיאו אנליטיקה) מאייש את עמדת האנליטיקה מוקדן ייעודי שעובר הכשרה ייחודית במטרה להתמודד עם כל תרחישי האבטחה עבור כל לקוח בנפרד.  הכשרת המוקדן “האנליטי” כוללת את הכרת כלל המערכת בפן הטכנולוגי, הכרת פונקציות התכנות של המערכות, הכרת השטח ותיקי הלקוח, תרגול תרחישים בזמן משמרת, הכוונת כוחות לנקודת האירוע, ביצוע סיורי שטח בכל אתר ואתר, מיומנות בזיהוי מהיר של הסטת מצלמה מאזור הצילום שלה.

אישור חברת הביטוח את המערכת

המערכת של מוקד וידיאו אנליטיקה התקבלה בברכה על ידי חברות הביטוח הגדולות הודות ליכולתה למנוע נזק בזמן אמת שכן הן מעוניינות לחסוך תשלום פרמיות. כיום, חלק גדול מחברות הביטוח מאשרות לקהל לקוחותיהן להחליף את השומר הנייח בשירות של מוקד וידיאו אנליטיקה.

תמחור המוצר / שירות

המערכת של מוקד וידיאו אנליטיקה מתומחרת בעלות תועלת מקסימאלית, כזו שחוסכת ללקוח כסף כאשר המערכת מחליפה שומר. נוצר משולש תועלות בין כל הגורמים הרלוונטיים: המוצר/שירות חוסך ללקוח כסף רב (נחסכת ממנו עלות העסקת שומר), המיגון האלקטרוני יעיל הרבה יותר (בכך מופחת הסיכון עבור חברת הביטוח) ונעשה שימוש במוצר איכותי ויוקרתי (מציב את חברת המוקד שמספקת שירותי אבטחה בקידמת הטכנולוגיה העדכנית והמתוחכמת ביותר).

קהל יעד רלוונטי

המערכת של מוקד וידיאו אנליטיקה מתאימה למי שמעסיק שומרים, מי שסובל מפריצות וגניבות על אף שהמתחם מוגן באמצעים אלקטרוניים ו/או מאובטח על ידי שומרים, ובעיקר מי שמבין שניתן להוזיל עלויות באמצעות השימוש בשירותי מוקד וידיאו אנליטיקה ותוך כך לשפר את רמת האבטחה. השירות  מומלץ ללקוחות המבקשים למגן שטח גדול שמאופיין בתנאים קשים ומשתנים

הטמעת המערכת

תהליך הטמעת המערכת של מוקד וידיאו אנליטיקה כולל איפיון וייעוץ טרם התקנתה, ולאחר מכן ליווי צמוד של מנהל פרויקט ושל המוקד המבצעי.

סיכום

מדובר במהפכה של ממש. מערכת וידיאו אנליטיקה (הכוללת אנליטיקה במצלמה עצמה, עמדה אוטונומית שמעבירה את הנתונים למוקד האנליטי על בסיס טכנולוגיה סלולארית וקווית בו זמנית. תקשורת דו-כיוונית, תוכנת שו”ב ייעודית, עמדת מוקדן “אנליטי”), המשולבת במוקד וידאו אנליטיקה, הופכת את האבטחה למבוססת היי-טק. היא משדרגת באופן משמעותי את איכות מתן השירות ללקוח, את כוח האדם הפועל במסגרת חברת האבטחה וכתוצאה מכך בטווח הזמן הקרוב והרחוק ניתן יהיה לראות שטחים חיצוניים רבים (המוגדרים כסטריליים) מאובטחים באמצעות וידאו אנליטיקה.

החזון הפך למציאות: הן הטכנולוגיה והן המתודולוגיה מוכיחות את עצמן בצורה טובה מאד. נמצאה הנוסחה לאבטח שטח גדול ביעילות מירבית מבלי להסתמך על כוח אדם שעלותו יקרה מאוד או מערכות אלקטרונייות שאין ביכולתן לגלות חודרים ופורצים ברמת אמינות גבוהה וללא אזעקות שווא. וכל זאת תוך יצירת אפקטיביות גדולה בעלות-תועלת מקסימאלית.  הגענו לעידן טכנולוגי חדש שבו הרובוט מחליף את השומר!!!

המאמר נכתב על ידי:

מוקד תמנון

עוז גרטנר, תמנון שיווק מערכות התראה ומיגון בע”מ (מוקד תמנון)

טיפים ומאמרים נוספים לרשותך

מה דעתך על המידע?

תמחור מהיר