אודות securiTip

מוקד האש FMS (Fire Monitoring Service) של חברת G1 – ניטור אירועי אש

מוקד האש FMS (Fire Monitoring Service) מבית G1 הינו מוקד המבוסס על מודל אינטגרטיבי חכם שמשלב בין גלאים, מצלמות אבטחה, אמצעים טכנולוגיים וחיבור ישיר למוקד מאויש. הוא משדרג באופן משמעותי את יעילות וזמני התגובה לאירועי אש וכך ניתן להציל חיי אדם ולצמצם נזקים לרכוש. שירות מוקד האש FMS מתאים הן לשוק העסקי והמוסדי והן לשוק הפרטי והוא מספק מענה אידיאלי ומתקדם ביותר לניהול איומי ואירועי אש.

מוקד האש FMS - שירות ייחודי וחדשני – מוקד מאויש וטכנולוגיות מתקדמות לצורך הצלת חיי אדם וצמצום נזקי שריפה

סיכוני האש והשריפות והמענה של מוקד האש FMS של חברת G1

אירועי אש ושריפות מסכנים באופן דרמטי חיי אדם וגורמים ונזק גדול מאוד לרכוש. כדי לתת מענה מיטבי להם חברת G1– חברת הביטחון והבטיחות המובילה והגדולה בישראל – מציעה ללקוחותיה שירות ייחודי ומתקדם של מוקד אש – FMS (Fire Monitoring Service). שירות מוקד האש FMSלוקח את ניטור אירועי האש והשריפות לרמה אחרת של יעילות, דיוק ויכולות תגובה בזמן אמת.

מודל FMS (Fire Monitoring Service) מבית G1 הינו מודל אינטגרטיבי חכם שמשלב בין גלאים, מצלמות אבטחה, אמצעים טכנולוגיים וחיבור ישיר למוקד מאויש. הוא משדרג באופן משמעותי את יעילות וזמני התגובה לאירועי אש וכך ניתן להציל חיי אדם ולצמצם נזקים לרכוש. שירות מוקד האש FMSמתאים הן לשוק העסקי והמוסדי והן לשוק הפרטי והוא מספק מענה אידיאלי ומתקדם ביותר לניהול איומי ואירועי אש.

כמו כן, שירות מוקד האש FMS של G1 גם מאפשר למנויים לשפר את מוכנות הארגון או העסק מבחינת דרישות רישוי עסקים והפחתת פרמיות ביטוח אש. על פי התקינה לרישוי עסקים קיימות שתי רמות סיכון לעסקים:רמה א’ שאינה מחייבת קישור ישיר למכבי האש אלא חיבור מקומי למוקד אזרחי ושליחת התרעות ורמה ב’ שמחייבת גם קישור ישיר של התרעות אש לשירותי כיבוי אש כדי לקבל רישיון עסק. השירות של מוקד האש FMS של G1 מסייע לעמוד בדרישות הרגולטוריות בשני המקרים ובעיקר בעת אירועי אש לנהל אותם ביעילות ובמהירות. גם לחברות הביטוח עניין במוקד האש FMS של G1, היות שהוא מאפשר להן לצמצם תשלום ללקוח בעקבות נזקי שריפה הודות לאיתור מוקדם ומדויק של מקור השריפה. הוא יכול לצמצם את הנזקים האפשריים ולהוריד את החסמים של חברות הביטוח בגיוס לקוחות רגישים. בנוסף, הוא מאפשר ללקוח שהצטרף לשירות מוקד האש FMS של G1 לצמצם את עלויות הפרמיה.

מוקד האש FMS של חברתG1- פריצת דרך טכנולוגית חדשנית ובלעדית

רוב העסקים הקטנים-בינוניים, מפעלים ומוסדות עשו במשך השנים שימוש במערכת אנלוגית, יחסית פשוטה, לזיהוי אירועי אש. המערכת האנלוגית התממשקה באמצעות יחידת קצה ייעודית או טלפונית לאיש קשר מוגדר ולעיתים ישירות למכבי האש ו/או למוקד אזרחי. המגבלה המהותית במערכת האנלוגית, היא שהתרעת האש המתקבלת במערכת זו היא כללית מאוד, ללא מיקום מדויק של האש בבניין, בלי נתונים לגבי מקור האש, כיצד היא התפתחה או פרמטרים שמאפשרים הכוונת כוחות כיבוי במהירות וניהול חכם של האירוע.

לעומת זאת, מערכות הטכנולוגיה המתקדמות, גלאים, מצלמות אבטחה, אמצעים טכנולוגיים בשילוב עם החיבור האינטגרטיבי למוקד האש FMS של G1, מסירות את המגבלות הקיימות במערכות האנלוגיות לניטור אש ומספקות מענה משודרג, חדשני ופורץ דרך טכנולוגית לניהול אירועי וסיכוני אש. המוקד מספק פתרון מקצועי למערך הכיבוי, מאפשר הכוונת כוחות הכיבוי בזמן אמת ובמהירות למיקום המדויק של האירוע (קומה, חדר וכד’) ומספק תקשורת ישירה של מערך הכיבוי אל מול המוקד לצורך קבלת אינדיקציה על התפתחות האירוע. בנוסף, מוקד האש FMS של חברת G1 מאפשר חסכון בהוצאת ניידות כיבוי לשווא עקב קריאות שווא.

על השירות החדשני מסביר אבי לוי, מנכ”ל חטיבת המוקדים שלG1  “שירות מוקד האש החדש FMS  של חברת G1  מהווה פריצת דרך טכנולוגית חדשנית ובלעדית ומהווה בשורה אמיתית בתחום של ניטור התפשטות אש. מטרתו המרכזית היא הצלת חיי אדם, הפחתה למינימום של הפגיעה ברכוש וחזרה במהירות לשגרת עבודה.

מוקד אש FMS מבית G1 - מכלול שיוצר שירות ניטור ייחודי

הסבר על מכלול מוקד האש של חברת G1 - מוקד FMS

הייחודיות של שירות FMS מתבטאת גם בשילוב טכנולוגיות מתקדמות לצד האינטגרציה החכמה בין גלאים ומצלמות, וחיבור ישיר למוקד המאויש של G1 – זה מכלול שיוצר שירות ניטור ייחודי לאירועי אש. טכנולוגיות מתקדמות כגון:

 • חיווי אירועי אש עם הגדרת אזור מדויק בבניין (קומה, חדר וכד’) – ברמת הגלאי הבודד שהופעל (יש לו כתובת ספציפית לו במערכת).
 • שילוב מערכות גילוי וניטור אש עם מצלמות האבטחה בבניין – שירות מוקד רואה.
 • תוכנת ניהול ייעודית, לפתרון מקיף של זיהוי, ניטור וניהול אירועי אש ומתן סיוע אופרטיבי לכוחות כיבוי אש בשטח – התחקות אחר מקור האש, דפוסי התפשטות וזיהוי משתנים נוספים לגיבוש הבנה אופטימאלית ומהירה של האירוע.
 • שילוב מפות שטח סינופטיות לניהול חכם יותר של אירועי אש.
 • אפליקציה ייעודית למערכת ניטור האש, ידידותית מאוד לשימוש.

אפליקציה ייעודית, חכמה וידידותית למשתמש

חברת G1 מספקת בנוסף לשירות מוקד האש FMS אפליקציה ייעודית. זו אפליקציה חכמה וידידותית למשתמש, שמאפשרת לקבל חיווי מהשטח בזמן אמת על התראות ממערכת האש תוך פירוט האזור המדוייק המזעיק. בנוסף, האפליקציה מקפיצה במסך התצוגה התראות על תקלות שונות במערכת (לרבות סוללה חלשה).

במקביל לשליחת ההתראה ללקוח, נשלחת התראה דרך תוכנת המוקד היעודית למוקד האש המבצעי FMS שמאפשרת ללקוח להזמין סיור לאתר (שלא דרך מערך הכיבוי).

מה קורה כאשר מתקבלת התרעת אש?

אלה הפעולות שננקטות כאשר בבית, בבניין או בעסק בבניין, שלכם יש התרעת אש ואתם מנויים לשירות מוקד האש FMS  של G1

 • מתקבלת ההתרעה דרך האפליקציה.
 • מוצג ניטור מדויק ועדכני של השריפה, על גבי מפה סינופטית של המקום.
 • במוקד האש המאויש, מוצגת תמונת וידיאו באמצעות הקפצה אוטומטית של מצלמת האבטחה הרלוונטית בבניין.
 • למוקד יש אפשרות להפעיל כריזה מרחוק כדי להזהיר אנשים.
 • למוקד יש יכולת להדליק תאורה בבניין מרחוק.
 • למוקד יש אפשרות לפתוח דלתות מרחוק.
 • כוחות כיבוי מוזנקים על ידי המוקד או הלקוח למיקום המדויק ושל הגלאי המתריע הם מקבלים מהמוקד בזמן אמת את כל הפרטים לניהול חכם ומהיר של האירוע.

מערכת מוקד אש  FMS ניתנת לשילוב עם רוב המערכות האנלוגיות הקיימות בשוק, בתהליך חיבור והתממשקות פשוט.

העלות החודשית הינה החל מ- 99 ₪ (לפני מע”מ) לחודש למערכות עד 50 גלאים, עם אפשרות לתוספות כמו מוקד רואה, שירותי סיור, מיפוי סינופטי ועוד.

המאמר נכתב על ידי:

טיפים ומאמרים נוספים לרשותך

מה דעתך על המידע?

תמחור מהיר