אודות securiTip

וידיאו אנליטיקה במוקד וידיאו אנליטיקה הכלי החדש והיעיל לסיכול פריצה לעסק ולמפעל

וידיאו אנליטיקה זו תוכנה שמאפשרת הגדרת כללים לצורך הגנה על מרחב ואתר מפני פריצה וחדירה לעסק ולמפעל. הכללים יכולים להיות כמו חציית קו וירטואלי, אזור שמור, אזור אסור. הפרת הכלל נותנת אינדיקציה אוטומטית. כאשר התוכנה מצויה בחדר בקרה של מוקד (מוקד וידיאו אנליטיקה) המוקדן יכול להגיב במדויק ובמהירות לסיכול ניסיון הפריצה. במאמר מוצג סרטון של “מוקד תמנון” המתעד סיכול פריצה באמצעות מוקדנית של מוקד וידיאו אנליטיקה שפותח על ידי “מוקד תמנון” ומיושם על ידו בהצלחה רבה.

וידיאו אנליטיקה במוקד וידיאו אנליטיקה זה הפתרון היעיל לסיכול פריצה לעסק ולמפעל

פריצה וחדירה לעסק ולמפעל ניתן לסכל כאשר ניתנת אינדיקציה על התרחשותן וכאשר קיים גורם אנושי שמזהה את ההתרחשות. ככל שהזיהוי נעשה מוקדם יותר ועם תחילת ההתרחשות כך עולה הסיכוי של סיכול מוצלח. זאת בשל גורם ההפתעה ושיבוש מוקדם של מהלכי הפורצים. עם זאת, כאשר גורם אנושי צריך לזהות את התרחשות הפריצה ובוודאי להגיב לה נוצרת תלות גדולה מאוד בו ובחולשותיו. פורצים מתוחכמים יכולים לבצע פעולות (שמטעמים ברורים לא נפרט אותן) שמיועדות להתגבר על אמצעי המיגון (גלאים, מצלמות אבטחה, מערכת האזעקה). שיבוש אמצעי גילוי אלה יכול לאפשר להם לבצע את הפריצה. לעומת זאת, תוכנת וידיאו אנליטיקה נותנת מענה אמין, יעיל לניסיונות הפריצה כולל ניסיונות לשבש את אמצעי המיגון. וידיאו אנליטיקה בשימוש מבצעי מבוסס על הפרת כללים.

הפרת כללים יוצרת תגובה אוטומטית באמצעות תוכנת הוידיאו אנליטיקה

וידיאו אנליטיקה זו תוכנה שמשולבת במצלמות אבטחה. היא יכולה להיות מובנית (Built-in) במצלמה או שהיא מצויה במערכת ההקלטה (NVR או DVR המתקדמים). הוידיאו אנליטיקה מאפשר הגדרת כללים שהפרתם מפעילה אינדיקציה אוטומטית על התרחשות ניסיון פריצה או חדירה לעסק או למפעל מיד עם תחילת ההתרחשות. ככל שהמרחב המוגן רחוק יותר מיעד הפריצה והחדירה כך יעילות הוידיאו אנליטיקה גדולה יותר. הכללים יכולים להיות בין השאר חציית קו וירטואלי, כניסה לאזור שמור, כניסה לאזור אסור. היתרון המשמעותי מבחינה מבצעית הוא שהאינדיקציה ניתנת כבר בתחילת ניסיון הפריצה מבלי שלפורצים יש יכולת להתחמק או לשבש את פעולת המצלמות המרוחקות מהם. היתרון המשמעותי מבחינה תפעולית הוא שהאינדיקציה נעשית באופן אוטומטי ואיננה תלויה בהתנהלות אנושית כלשהיא. כלומר, היא איננה נתונה לחולשות האדם (קרי, השומר) האפשריות: עייפות, חוסר ערנות, הסחת דעת, איום, סחטנות, חוסר אמינות.

לכן, עולה הסבירות של סיכול יעיל כל ניסיון פריצה וחדירה.

סיכול פריצה על ידי מוקדנים במוקד וידיאו אנליטיקה

דוגמה ברורה ליעילות הוידיאו אנליטיקה מוצגת בסרטון:

העקרונות למיצוי יעיל של הוידיאו אנליטיקה לצורך סיכול פריצה וחדירה וחשיבות איכות המוקדן

טכנולוגיה טובה ומתקדמת ככל שתהיה תהיה תלויה בתגובת הגורם האנושי. באשר לוידיאו אנליטיקה התלות הינה במוקדן. תגובת המוקדן היא שתקבע את יעילות המוצר. הטכנולוגיה של הוידיאו אנליטיקה לסיכול פריצה וחדירה מחייבת שילוב יכולות מקצועיות גבוהות. קביעת כללי האנליטיקה חייבת להיעשות באופן מקצועי תוך ניתוח השטח, תכנון בשטח, צילום באמצעות רחפן כדי להכין מפת שטח שעליה יסומנו כללי האנליטיקה. התגובה של המוקדן לאינדיקציה האוטומטית היא שתכריע את הצלחת או אי הצלחת הסיכול. לכן המוקדן צריך להיות בעל יכולות אישיות גבוהות מאוד. זה לא מוקדן “רגיל” שיושב וצופה במסכים ומקבל אינדיקציה על התרחשות אירוע, אלא זה מוקדן שיכול לנהל אירוע. התגובה שלו חייבת להיות מיידית ונכונה כדי “לסגור מעגל”. הוא חייב לפעול בקור רוח תוך הקפדה על הוצאה לפועל ביעילות של סדרי הפעולות המוגדרים מראש לאירוע. הוא צריך להזעיק במהירות וביעילות כוחות תגובה משטרה וסיור ולהכווין אותם ב”זמן אמת” אל האזור והמרחב המוגן ואל הפורצים (הן בתוך האתר והן במהלך בריחתם ממנו). באתר שמותקנת בו מערכת כריזה המוקדן יכול לכרוז באמצעותה לפורצים מיד עם גילויים ולהודיע להם שהמשטרה בדרך אליהם (המטרה לסכל פריצה!!!). הוא חייב להיות ממוקד מטרה ובעל יכולת הכוונת כוחות בהתאם למוצג במצלמות

סיכום

לסיכום, וידיאו אנליטיקה במוקד וידיאו אנליטיקה זה מוצר מסכל אירוע פריצה לעסק ולמפעל. הוא מבוסס על מערכת שדורשת שילוב מוצלח של טכנולוגיה יקרה, כוח אדם איכותי והכשרה ייעודית לתפעול ומיצוי היכולות הגבוהות של הוידיאו אנליטיקה. על כן ההשקעה הכספית הן בטכנולוגיה והן בכוח האדם הינה כדאית ובפרט כשהיא נמצאת מוכחת כיעילה הרבה יותר מאשר שומר לצורך סיכול אירוע פריצה לעסק ולמפעל.

המאמר נכתב על ידי:

מוקד תמנון

עוז גרטנר, תמנון שיווק מערכות התראה ומיגון בע”מ (מוקד תמנון)

טיפים ומאמרים נוספים לרשותך

מה דעתך על המידע?

תמחור מהיר