אודות securiTip

המדריך שיסייע לך לבחור מתקין מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה ואינטרקום: טיפים שימושיים

כשרוצים לבחור מתקין של מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה, ומערכות אינטרקום לבית ולעסק כדאי לשים לב לכך שלעת עתה אין בענף המתח הנמוך רגולציה או הסדרה של העיסוק בהתקנת מערכות ומוצרים הפועלים במתח נמוך. לכן, יש “חאפרים” רבים וללקוח ההדיוט אין כלים כדי להבחין בין מתקין איכותי של מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה ואינטרקום לבין החאפר. מובאים לפניכם טיפים בסדרה של 5 סרטונים שיסייעו לכם לבחור את המתקין האיכותי.

הבחירה במתקין מקצועי

למערכות מתח נמוך יש שני יעודים מרכזיים:

  1. יצירת אבטחה אלקטרונית באמצעות מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ומערכות אינטרקום שמיועדות להרתיע, להרחיק ולתעד גנבים ופורצים לבית ולבית עסק. 
  2. להוות אמצעי התורם לאיכות חיים גבוהה באמצעות נוחות בבית חכם ותרבות פנאי איכותי (קולנוע ביתי, מערכות וידיאו אודיו).

ההשקעה הכספית בהתקנה של מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה ומערכות אינטרקום לבית ולעסק איננה מבוטלת ולכן יכול להיות מתסכל מאוד כאשר מסתבר שאת ההתקנה ביצע “חאפר” ולא מתקין איכותי של מערכות מתח נמוך. הרבה יותר חמור מכך, כאשר נגרם נזק בעקבות התקנה חובבנית ולא על ידי מתקין איכותי לעיתים ההשלכות שלו יכולות להיות מאוד לא נעימות ולהגיע עד כדי סיכון חיי אדם. לכן אין ספק שהדילמה איך לבחור מתקין של מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה ומערכות אינטרקום לבית ולעסק ולא ליפול לידיים של “חאפר” מצדיקה התייחסות רצינית. זה מה שהטיפים המובאים כאן מאפשרים לך.

טיפים להשוואה בין מתקינים של מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה ואינטרקום לבית ולעסק והצעות המחיר שלהם

הטיפים מיועדים לאפשר לך לערוך השוואה בין מתקינים של מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה ואינטרקום לבית ולעסק ובין הצעות המחיר שלהם. מומלץ לצפות בכל חמשת הסרטונים על מנת לקבל מכלול שלם של שיקולים וקריטריונים להשוואה הזו.

הטיפים עוסקים בשיקולי וותק של מתקין מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה ומערכות אינטרקום, בקריטריונים  שעוסקים במקצועיות שלו, במידע אודות הסמכה מאת היצרן או היבואן שיש למתקין להתקין מוצרים ומערכות ספציפיים, באיכות המוצרים (מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה, מערכות אינטרקום) שהמתקין מציע להתקין, במספר המותגים שהוא מציע בהצעת המחיר שלו, באינדיקציה שאפשר לקבל לגבי איכות המתקין על פי המחיר שאותו הוא מבקש, בשיתופי הפעולה שיש לו, השירות והתחזוקה שהוא מציע ומתחייב להם, מי הם קבלני המשנה שלו (אם יש כאלה) ומה הוא הניסיון המוכח שלו.

1.      הוותק של המתקין

הוותק מהווה אינדיקציה למתקין שצבר הצלחות במהלך השנים. מתקין שאיננו איכותי יתקשה לעסוק בתחום מעל חמש שנים.

2.      המקצועיות של המתקין

המקצועיות של המתקין ניכרת באופן הכנתו את הצעת המחיר, באופן שבו הוא מגיע לתת את ההצעה וכל ההתנהלות שלו מול הלקוח שלו כבר בשלב הכנת הצעת המחיר.

3.      הסמכה מאת היצרן או היבואן שיש למתקין 

מתקין מקצועי מקפיד לקבל הסמכה מאת היבואן או היצרן של מערכות האזעקה, מצלמות האבטחה ומערכות האינטרקום לבית ולעסק כדי לבצע התקנה על פי הוראות היצרן או היבואן.

4.       איכות המוצרים שהמתקין מציע

למוצרים איכותיים יש אחריות של היצרן או היבואן לתקופה מינימלית של שנה. ככל שתקופת האחריות ארוכה יותר זה מעיד על איכות גבוהה של המוצרים.

5.      מספר המותגים שהמתקין מציע

כשהמתקין מציע אך ורק מותג אחד כדאי לבדוק איתו מה שיקוליו לכך. על פי רוב מתקין מקצועי מקפיד להתעדכן בחידושים הקיימים והדינמיים ולכן לא סביר שבמשך שנים רבות הוא עוסק רק בהתקנת מותג אחד.

6.      האם המחיר המוצע נמוך ביחס למחירי השוק של מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ומערכות אינטרקום

מתקין מקצועי מתמחר בהצעת המחיר שלו גם את השירות והתחזוקה שהוא מתחייב להם. אצל חאפר אין שיקול כזה ולכן הצעת המחיר שלו תהיה על פי רוב זולה הרבה יותר מהצעת מחיר של מתקין מקצועי. מומלץ לזכור שמי שקונה בזול בסופו של יום משלם ביוקר.

7.      מה הם שיתופי הפעולה של המתקין 

למתקין מקצועי יש שיתופי פעולה עם עמיתים לעיסוק שלו ועם בעלי מקצוע אחרים שעיסוקיהם משיקים לאלה שלו. כאשר אין לו שיתופי פעולה כדאי להבין מדוע.

8.       מה השירות והתחזוקה שמתקין מתחייב להם

מתקין מקצועי של מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה ומערכות אינטרקום מתחייב לספק שירות ותחזוקה גם לאחר סיום ההתקנה. החאפר לא מתכוון להגיע ללקוח שלו לאחר סיום ההתקנה לכן הוא לא מציע ובוודאי לא מתחייב לשירות ותחזוקה.

9.      קבלני המשנה של המתקין

מומלץ לבדוק מבעוד מועד אם המתקין מתכנן שאת הפרויקט יבצע קבלן משנה שלו. ואם כן, כדאי לבדוק מי הוא קבלן המשנה על מנת שלא ליפול לידיים של חאפר.

10.       הניסיון המוכח של המתקין

למתקין מקצועי של מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה ואינטרקום יש אפשרות להציג בפניך את הניסיון המוכח שלו בהתקנת מערכות מתח נמוך. מומלץ לבקש ממנו הוכחת ניסיון רלוונטי לסוג המערכות אותן הוא מתכוון להתקין בפרויקט שלך.

סיכום

לסיכום, כשבוחרים מתקין מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה ומערכות אינטרקום לבית ולבית עסק מומלץ להתייחס לטיפים שריכזנו עבורך. המדריך מספק לך כלים שיכולים לאפשר לך לזהות ולהבחין בין המתקין האיכותי לבין ה”חאפר”. היות ואין לעת עתה רגולציה בענף המתח הנמוך כדאי להיות זהירים בבחירה מי יהיה המתקין שיבצע את ההתקנה. התקנה לא מקצועית יכולה להסב לך נזק רב ואף להגיע עד כדי סיכון חיי אדם. לכן, חשוב לבחור באופן מושכל את המתקין ולזכור את הכלל הפשוט: מה שזול עולה בסופו של דבר ביוקר.

המאמר נכתב על ידי:

לוגו פורטל סקיוריטיפ בטחון, בטיחות, ביטוח

הנהלת פורטל securiTip

טיפים ומאמרים נוספים לרשותך

מה דעתך על המידע?

תמחור מהיר