אודות securiTip

איך שיתוף פעולה בין אדריכל או מעצב פנים לבין מתקין מערכות מתח נמוך יכול להועיל ללקוח

אדריכל, מעצב פנים, מפקח בנייה, קבלן בניין ושיפוצים שמשתפים פעולה עם מתקין מערכות מתח נמוך נמוך (מערכות אזעקה כולל גלאים, מצלמות אבטחה כולל מערכות הקלטת וידיאו, מערכות אינטרקום, מערכות בית חכם כולל חשמל חכם) נהנים משיתוף פעולה שמועיל ללקוח בכך שהפרויקט נעשה באופן יעיל תוך עמידה בתקציב שלו.

למה חשוב וכדאי ליצור שיתוף פעולה בין אדריכל או מעצב פנים לבין מתקין מערכות מתח נמוך

אדריכל, מעצב פנים, מפקח בנייה, קבלן בניין ושיפוצים עוסקים בתחומי הבנייה ולא מעט פעמים הם צריכים לקבל שירות שיכול להיות ייעוץ והתקנה ממתקין מקצועי של מערכות מתח נמוך (מערכות אזעקה כולל גלאים, מצלמות אבטחה כולל מערכות הקלטת וידיאו, מערכות אינטרקום. מערכות בית חכם כולל חשמל חכם). זאת מכיוון שפרויקט בנייה או שיפוץ של בית פרטי או של דירה כולל בתוכו שלבים שונים, שטעויות תכנון עלולות לעכב אותם ובעיקר לייקר את הפרויקט. הסיבה העיקרית לטעויות בתכנון הינה חוסר ידע שנמצא אצל בעלי מקצוע מתמחים. בפרויקט הבנייה שותפים בעלי מקצוע רבים והתרומה הייחודית שלהם לפעמים קריטית להצלחת הפרויקט. לכן, כאשר מבצעים את הפרויקט תוך שיתופי פעולה נוצרים מכפילי כוח משמעותיים.

שיתוף הפעולה איננו ביצוע פעולה משותפת אלא ביצוע פעולה שיש לה מטרה משותפת: יצירת תועלת ללקוח משותף. כדי ליצור תועלת ללקוח כל בעל מקצוע שמהווה חלק משיתוף הפעולה צריך להכיר ולהעריך את יכולותיו וכישוריו (כולל מגבלותיו) של איש המקצוע האחר. לכן, כאשר נוצר צורך בשירותים של האחר הלקוח מופנה אליו. היות והלקוח הוא לקוח משותף, כל אחד מהצדדים רוצה ליצור מצב שגם בהזדמנויות הבאות יתקיים שיתוף פעולה ביניהם, ולכן הוא יעשה את המירב כדי שהלקוח יהיה שבע רצון. כאשר אדריכל, מעצב פנים, מפקח בנייה, קבלן בניין משתפים פעולה עם מתקין מקצועי של מערכות מתח נמוך הם יכולים לתכנן ביעילות את הפרויקט ולשלב בו מערכות מיגון, מערכות אודיו – וידאו וקולנוע ביתי, וכמובן מערכות חשמל חכם ובית חכם.

איפה ואיך ניתן לבצע את שיתוף הפעולה (שת"פ)

באתר הבנייה ובמפגשים של נטוורקינג

בין בעלי מקצוע נוצרת וקיימת רשת קשרים. קשרים אלה יכולים להיווצר באופן מקרי באתרי הבנייה, אבל גם יכולים להיווצר באופן שיטתי באמצעות נטוורקינג ובעיקר באמצעות שיווק “מפה לאוזן”. לעיתים הקשרים האלה מוכיחים עצמם כיעילים מאוד לתועלת כל הצדדים ולכן הם מתקיימים לאורך זמן רב. לעיתים, הם לא יעילים כי לא בהכרח נוצר מפגש בין בעלי מקצוע איכותיים אלא המפגש נוצר עם כאלה שרמתם המקצועית איננה גבוהה מספיק. שיווק “מפה לאוזן” יכול להיות טוב ולהבטיח במקרים רבים שת”פים יעילים. אבל, לפעמים הוא לא מצליח לפרוץ מחוץ למעגל ההיכרויות והקשרים הקיימים. כי הוא מוגבל לקשרים שכבר נוצרו בעבר. זה גם היתרון של השיווק “מפה לאוזן” יצירת קשרים עם מי שזכה להמלצה ממי שמכיר והתנסה בקבלת שירות מבעל מקצוע מומלץ.

בפורטל יש גם טיפים ייעודיים העוסקים בשת”פ בתחומי הבנייה והמיגון.

איך השת"פ יכול להועיל ללקוח

כאשר השת”פ מתקיים כבר בתחילת הפרויקט, הלקוח יכול להשפיע עליו בהגדרתו את התקציב שהוא מקצה למערכות המתח הנמוך לסוגיהן השונים, כגון מיגון ומערכות אודיו. כך, הוא יכול להחליט על רמת הסטנדרט בה הוא מעוניין. סטנדרט גבוה, סטנדרט בינוני, סטנדרט נמוך. אם לא מתקיים שת”פ, במרבית המקרים הלקוח הוא תוצאתי לכל התהליך. ההחלטה שלו תהיה פועל יוצא מהתקציב שנותר לו. סביר להניח שבמקרה הזה הלקוח ייאלץ להתפשר על הסטנדרט. כי לעיתים חוסר בתכנון בתחילת הפרויקט יגרום להוצאה יקרה ומיותרת לקראת סופו. כגון, חציבה בקירות כדי להכין נקודת חשמל עבור מערכת כלשהי מתחומי המתח הנמוך (כגון מערכת הקלטת הוידיאו). אפשרות אחרת היא שהלקוח ייאלץ להתפשר על הסטנדרט ולבחור סוג מערכת כברירת מחדל.

סיכום

לסיכום, כאשר מתבצע שת”פ בתחומי הבנייה והמיגון החל מתחילת הפרויקט, עולה הסבירות שהפרויקט יסתיים במועד המתוכנן, בהתאם לתקציב המתוכנן ולשביעות רצון הלקוח. פרויקט מוצלח של שיתוף פעולה מוביל בעקבותיו המשך שת”פ. כך גם האדריכל, מעצב פנים, מפקח בנייה, קבלן בנייה ושיפוצים וגם מתקין מערכות מתח נמוך מעוניינים להמשיך את השת”פ ביניהם.

המאמר נכתב על ידי:

לוגו פורטל סקיוריטיפ בטחון, בטיחות, ביטוח

הנהלת פורטל securiTip

טיפים ומאמרים נוספים לרשותך

מה דעתך על המידע?

תמחור מהיר